Aspiryna pomoże nie tylko na ból głowy. Oprysk z niej może uratować rośliny w upalne dni

Działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Jak może natomiast pomóc aspiryna w ogrodzie? Okazuje się, że oprysk na bazie tego środka może stanowić także ratunek dla roślin np. w upalne dni.

Aspiryna, czyli kwas acetylosalicylowy to jeden z najpopularniejszych środków przeciwbólowych. Możemy po nią jednak sięgnąć nie tylko podczas bólu głowy, ale też jeśli nasze rośliny źle znoszą upały.

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Aspiryna w ogrodzie — jakie są jej zalety?

Kwas salicylowy wzmacnia system odpornościowy roślin, dzięki czemu stają się one bardziej odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne tj. wysoka temperatura, susza, mróz i nagłe zmiany temperatury. Dodatkowo chroni kwiaty przed szkodnikami i zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób grzybowych. Na tym jednak nie koniec. Aspiryna przyspiesza również kiełkowanie roślin

Oprysk z aspiryny. Jak go wykonać? 

Nie ma jednego złotego środka na wykonanie oprysku z aspiryny. Trzeba go dostosować do naszych roślin i zobaczyć, jak zareagują one na kontakt z kwasem. Rozpoczynamy od rozpuszczenia jednej tabletki w litrze wody. Tak przygotowaną mieszanką spryskujemy kwiaty i obserwujemy przez kilka dni. 

Może się okazać bowiem, że taka dawka jest dla nich za duża i zaczną pojawiać się np. przebarwienia. Wówczas zmniejszamy proporcje do połowy tabletki na jeden litr wody. 

Co zrobić, żeby kwiaty w wazonie dłużej stały? Tutaj aspiryna również może być pomocna

W poszukiwaniu sposobów na przedłużenie trwałości kwiatów ciętych także warto sięgnąć po aspirynę. Dzięki temu dłużej będziemy mogli cieszyć się pięknym wyglądem naszego bukietu. Musimy jedynie wlać do wazonu mieszankę przygotowaną z połowy tabletki aspiryny i litra wody. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: