"Kolorowe sny" śpiewała cała Polska. Co dziś słychać u wokalistów Just 5? Nie wszyscy zajmują się muzyką

Just 5 było nazywane pierwszym boysbandem w Polsce. Grupę tworzyli Bartosz Wrona, Grzegorz Kopala, Shadi Atoun, Daniel Moszczyński oraz Robert Kryla. Co ciekawe, stworzyli zespół, biorąc udział w specjalnym castingu. Co dzisiaj u nich słychać?

Zespół Just 5 powstał w 1997 roku. Został stworzony na wzór grupy Backstreet Boys, a jego członków wyłoniono poprzez zorganizowany casting. Mieli się od siebie różnić i mieć talent wokalny. Sukces był niemal gwarantowany, co potwierdziły tylko przeboje wylansowane przez zespół. Czym dziś zajmują się Bartosz, Grzegorz, Shadi i Daniel? Nie wszyscy pozostali w świecie show-biznesu.

Zobacz wideo Przy okazji premiery spektaklu "Edith i Marlene" rozmawiamy z Janem Młynarskim [Popkultura Wywiad]

Just 5 było najpopularniejszym boysbandem w kraju! Na czym polegał ich fenomen?

W latach 90- tych zespół Just 5 był najpopularniejszą grupą w Polsce. Wpadająca w ucho muzyka, chwytliwe teksty, oraz niewątpliwa uroda wokalistów sprawiła, że zgromadzili niemałe grono fanów, a zwłaszcza fanek. Wyróżniało ich to, że mężczyźni mieli różne typy urody, różny wiek i styl, więc każda z osób, która kibicowała grupie, mogła mieć swojego faworyta, który odpowiadał jej gustom, tak z resztą działała większość boysbandów, nie tylko w Polsce. Największym hitem okazał się utwór "Kolorowe sny", który był też nazwą albumu w 1997 roku. Wielki sukces nie trwał wiecznie. Zespół rozpadł się w 2002 roku.

Just 5 w 2022 roku. Czym zajmują się wokaliści boysbandu?

Najbardziej rozpoznawalnym członkiem zespołu okazał się Bartek Wrona, który po rozwiązaniu zespołu działał jako wokalista solowy. Wydał cztery albumy, ale ponad 10 lat temu zrezygnował z kariery muzycznej, w lutym tego roku ogłosił wielki powrót i zapowiedział nową płytę. Jest też ojcem dwóch córek. Daniel Moszczyński nadal realizuje się w branży muzycznej. Jest producentem i kompozytorem hip-hopowo-jazzowym. Działa w grupie Bibobit, oraz rockowo-funkowym zespole Omni mOdO. Shadi Atoun zniknął z show-biznesu, ale realizuje się artystycznie, tworząc obrazy! Grzegorz Kopala nadal poświęca się muzyce, ale w duchu chrześcijańskim, niosąc również pomoc, dzieciom z Afryki. Robert Kryla dba o prywatność i niestety, nie ma na ten moment informacji, jak potoczyły się jego dalsze losy.

 
 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: