Kostki lodu i miód. 5 naprawdę skutecznych sposobów na użądlenie osy

Latem nie tylko cieszymy się piękną pogodą, lecz także walczymy z licznymi owadami. Walka niekoniecznie jest wyrównana, jak na przykład w przypadku ukąszenia przez osy. Ból jest przeokropny. Są jednak sposoby, by pozbyć się go bardzo szybko.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl 

Latem jesteśmy narażeni nie tylko na pogryzienie przez komary czy kleszcze, lecz także przez osy! O ile dużo mówi się, co robić w przypadku ugryzienia przez komary i kleszcze, o tyle na trzecie zagrożenie niewiele możemy znaleźć rad.

Skuteczny oprysk na kleszcze. Jest naturalny i ekologiczny. Zrobisz go sama w swojej kuchni

Jak walczyć z komarami i kleszczami?

Domowe sposoby jednak istnieją i świetnie sobie poradzą z bólem po użądleniu osy. Pamiętajmy jednak, że gdy dojdzie do ostrej reakcji alergicznej - na czele z dusznościami, pokrzywką i ogólnym osłabieniem, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Większości z nas pomogą jednak proste domowe „lekarstwa".

Kostki lodu

Im szybciej schłodzimy miejsce po ukąszeniu, tym lepiej. Dobrze sprawdzą się tu kostki lodu. Zimno skurczy naczynia krwionośne, a to sprawi, że jad nie będzie rozprzestrzeniał się. Ból zniknie.

Ciepłe okłady

Z jadem poradzą sobie nie tylko kostki lodu, lecz także ciepłe okłady. Gdy do miejsca po ukąszeniu przyłożymy termofor albo choć torebkę po herbacie, efekt będzie podobny jak w przypadku zimnych okładów.

Zobacz wideo Wakacyjna pierwsza pomoc, czyli jak przykleić plaster, złagodzić oparzenia i ukąszenia owadów

Sok z cebuli

Cebula ma właściwości przeciwzapalne. Wystarczy przekroić cebulę na pół i przyłożyć w miejsce, które boli. Reakcja alergiczna szybko się znacząco zmniejszy.

Ocet

Octu nie lubią żadne owady. Neutralizuje on także jad wydzielany przez osy. Łyżka octu wymieszana z łyżą wody i okład z takiej mieszaniny pomoże momentalnie.

Miód

Miód może być zaskoczeniem na tej liście. Jednak warto wiedzieć, że łagodzi on wszelkie reakcje alergiczne. Ślad po ukąszeniu osy posmaruj odrobiną miodu i zapomnij o bólu.

Więcej o: