Pamiętacie Kasię Klich? Jej hit "Lepszy model" śpiewała cała Polska. Dziś 49-latka jest nie do poznania

Kasia Klich nagrała kilka hitów, które do dziś nuci cała Polska. Doskonałym tego przykładem jest utwór "Lepszy model" sprzed 20 lat, który grały wszystkie rozgłośnie radiowe. Jak się później okazało próby przebicia się na rynku muzycznym, gwiazda przepłaciła depresją. Co obecnie słychać u 49-latki?

Kasia Klich jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach, a swoje pierwsze kroki w branży muzycznej stawiała w chórkach. W latach 90. współpracowała m.in.: z zespołem Pod Budą, YAK! czy Krzysztofem "K.A.S.A." Kasowskim. W 2002 roku postanowiła rozpocząć solową karierę i trzeba przyznać, że zrobiła to z przytupem. 

Zobacz wideo Miłość i muzyka łączą się nie tylko w piosenkach. Uczucie doprowadziło niektóre zespoły do rozpadu

"Zamienię Ciebie na lepszy model" puszczały wszystkie stacje radiowe

To właśnie w 2002 roku ukazał się przebój "Lepszy model" i płyta Klich pod tym samym tytułem. Do dzisiejszego dnia jest to z pewnością jeden z najpopularniejszych utworów gwiazdy. Później nagrała jeszcze kilka hitów tj.: "Będę robić nic", "Nie dbam o jutro", "Pies ogrodnika" czy "Zaproszenie". Wokalistka zdobyła nawet Fryderyka w kategorii Fonograficzny debiut roku.

 

W 2004 roku wystartowała w eliminacjach do Eurowizji z piosenką "Let Me Introduce". Zajęła w nich ostatecznie 8. miejsce. Skrytykowała później preselekcje, stwierdzając, że widzowie nie głosują na najlepszą piosenkę, a na najpopularniejszego artystę. 

 

Cztery lata później zgłosiła się z utworem "Porcelana" do Konkursu Premier na 45. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, na którym zajęła 6. miejsce. Kilka miesięcy po tym wydarzeniu w październiku 2008 roku, opublikowała wpis, w którym przyznała, że boryka się z depresją:

Jestem w tak głębokiej depresji, że stojąc dziś na balkonie, zaczęłam rozważać zakończenie całej tej gehenny. Ja — Kasia Klich — wokalistka, która przez piosenki chciała podzielić się z ludźmi swoją wrażliwością, nie mam już siły na dalszą walkę...

Ostatni singiel wydała w 2014 roku. W jej teledysku "W tobie tonę" gościnnie wystąpiła Michalina Olszańska

Kasia Klich — co obecnie słychać u wokalistki? 

Kilka lat temu Klich wraz z przyjaciółmi wydała "Bajkową drużynę". Jest to książka z płytą, na której znalazły się interpretacje wierszy nagrane przez m.in.: Marię Czubaszek, Annę Dymną Czy Darię Widawską. 

Później wokalistka wraz z producentem Jarosławem Yaro Płocica stworzyła projekt "Stubbornly Absent Commemoration – A Tribute to Wisława Szymborska", w ramach którego wiersze Szymborskiej doczekały się muzycznej interpretacji w dwóch wersjach językowych. Prywatnie Klich związana jest z Płocicą. 

 

49-latka prowadzi aktywnie swój profil na Instagramie. Możemy się z niego dowiedzieć, że z okazji 20-lecia piosenki "Lepszy model" wkrótce pojawi się nowa odsłona hitu w duecie Ryfą Ri. 

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: