Czego nie podlewać gnojówką z pokrzywy? Tych roślin lepiej nią nie nawozić

Każdy ogrodnik ceni sobie naturalne sposoby nawożenia roślin. Są proste w wykonaniu i stanowią niezwykle wartościowy pokarm dla wielu roślin w ogrodzie. Świetnie odstraszają również uporczywe szkodniki. Jak wykonać popularną gnojówkę z pokrzywy? Sprawdź, jakich roślin lepiej nią nie podlewać.

Pokrzywa zwyczajna znajdująca się w naszym ogrodzie to roślina o wielu właściwościach. Jest wykorzystywana w lecznictwie, kulinariach, ale również może znaleźć zastosowanie w pielęgnacji i uprawie roślin. Jak? Jest bazą do stworzenia bardzo cennego naturalnego nawozu.

Katarzyna CichopekSukienka Kasi Cichopek świetnie podkreśla figurę. Ten kolor jest "hot"

Zobacz wideo Wprowadź wiosnę do swojego domu. Hiacyntowy ogródek pięknie ozdobi każde wnętrze

Jak zrobić gnojówkę z pokrzywy? Przepis na 10 l nawozu

Chcąc przygotować nawóz z pokrzywy, wystarczy kilka rzeczy. Znajdź pojemnik, który będzie odpowiedni do przygotowania gnojówki, np. wiadro lub beczkę. Unikaj używania metalowych czy betonowych naczyń. Następnie zbierz pokrzywy, najlepiej młode liście. Zebrane pędy wraz z liśćmi potnij na drobne kawałki i umieść na dnie pojemnika. Na 10 litrów wody przygotuj 1 kg pokrzyw. Zalaną całość umieść w cieniu, z dala od domu. Przykryj naczynie gazą, żeby nie dostały się tam insekty. Staraj się codziennie mieszać gnojówkę przez okres 2 tygodni.

za ciasne butyJak rozciągnąć buty, żeby pasowały idealnie? Genialna sztuczka

Czego nie podlewać gnojówką z pokrzywy?

Gnojówka z pokrzyw stanowi cenny pokarm dla wielu warzyw i roślin. Pomaga również zwalczać szkodniki i choroby grzybowe, takie jak: mszyce, miseczniki, przędziorki, mączniaka prawdziwego i rzekomego oraz szarą pleśń. Nawóz zawsze należy stosować w rozcieńczeniu. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie rośliny lubią nawóz z pokrzywy. Zaliczają się do nich: cebula, czosnek, fasola, groch, rododendron, azalia oraz wrzos.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: