Kiedy wypłata 14. emerytury w 2022? To pewne! Tylko w te dni dodatkowe pieniądze trafią do seniorów

Kiedy czternasta emerytura w 2022 roku zostanie wypłacona? To pytanie zadaje sobie coraz więcej seniorów, którzy z niecierpliwością czekają na dodatkowy zastrzyk gotówki. Znany jest już oficjalny termin. Kto nie dostanie 14. emerytury, a kto będzie musiał zaczekać na nią dłużej? Zdradzamy.

14. emerytura miała być świadczeniem jednorazowym, jednak rząd ponownie zdecydował się na wypłatę dodatku seniorom w 2022 roku. Pieniądze nie dotrą do wszystkich. Czternastka trafi do około 9 mln seniorów. Wiadomo już, kiedy emeryci i renciści mogą spodziewać się jej na swoich kontach. 

Zobacz wideo Co oznaczają zmiany w PIT-0 dla seniora? Ekspert wyjaśnia

Dla kogo 14. emerytura zostanie wypłacona? Tylko część seniorów otrzyma świadczenie

Dodatek w postaci czternastej emerytury zostanie wypłacony seniorom, którzy nabędą prawo do świadczenia do dnia 24 sierpnia 2022. Nie jest to natomiast jedyny warunek. Kluczowe są też bowiem dochody. Nie mogą one przekraczać 2900 zł brutto

Ile wyniesie czternasta emerytura w 2022? Kwota nie jest jednakowa dla wszystkich 

W tym roku seniorzy otrzymają większy zastrzyk gotówki. W związku z marcową waloryzacją czternastka wyniesie 1217,98 zł netto. Na taką kwotę mogą liczyć wyłącznie osoby, które nie przekraczają powyższej wspomnianego progu. W stosunku do pozostałych zostanie zastosowana zasada "złotówka za złotówkę". 

Czternasta emerytura 2022. Kiedy wypłata 14. emerytury w 2022? Jest oficjalny termin 

Początkowo rząd pytany o termin wypłat zaznaczał, że będzie to najprawdopodobniej późne lato. Teraz są już znane szczegóły. Wypłaty czternastek przewidziano na okres od 25 sierpnia do 20 września. Seniorzy otrzymają je wraz z comiesięcznym świadczeniem z ZUS, a to oznacza, że dokładny termin wypłat przypada na: 25 sierpnia, 5 września, 6 września, 9 września (gdyż 10 przypada w sobotę), 15 września lub 20 września.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: