Masz to w domu. Dodaj do octu, a przykry zapach zniknie. Prosty, domowy trik

Ocet to jeden z niezastąpionych produktów w każdej kuchni. Świetnie sprawdza się do mycia lub dezynfekcji różnych urządzeń i przedmiotów, jednak jego zapach jest bardzo nieprzyjemny. Poniższe sposoby sprawią, że zapach octu przestanie być uciążliwy.

Ocet to bardzo przydatny produkt, który chętnie wykorzystujemy przy codziennym sprzątaniu. Świetnie sprawdza się do dezynfekcji oraz zwalczania pleśni i bakterii. Octu możemy używać do mycia lodówki, blatu kuchennego, mebli czy nawet płytek w łazience. Pomimo szeregu zalet, największą wadą produktu jest jego brzydki zapach, którego dzięki poniższym sposobom można się pozbyć. 

Zobacz wideo Szklana butelka z kapslem i brak otwieracza? 5 sposobów na otwarcie butelki

Skórki z cytrusów do zwalczania zapachu octu. Prosty i skuteczny sposób 

Skórki z cytryny czy pomarańczy znakomicie sprawdzą się do zwalczania uciążliwego zapachu octu. Oprócz tego posiadają również wiele właściwości czyszczących. Wystarczy, że szklany słoik o pojemności około jednego litra wypełnimy skórkami do 3/4 jego wysokości, a następnie całość zalejemy octem. Po siedmiu dniach uciążliwy zapach produktu zniknie, a powstały płyn możemy użyć do mycia lub sprzątania. 

Olejki eteryczne błyskawicznie zamaskują zapach octu. Kupisz je za grosze 

Oprócz pięknego zapachu olejki eteryczne posiadają właściwości antyseptyczne, przeciwwirusowe oraz przeciwdrobnoustrojowe. Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu octu, na jedną szklankę produktu należy dodać około 20 kropli wybranego olejku eterycznego. Najlepiej sprawdzą się cytrynowe lub pomarańczowe zapachy. Całość warto dokładnie wymieszać, a przed użyciem lekko wstrząsnąć. 

Cynamon pomoże w pozbyciu się zapachu octu? Ten sposób przynosi rezultaty 

Ostatnim sposobem na wyeliminowanie odpychającej woni octu jest użycie cynamonu. Do niewielkiego garnuszka wsypujemy dwie łyżeczki cynamonu, zalewamy wodą, a następnie zagotowujemy. Zapach cynamonu rozejdzie się po całym pomieszczeniu oraz szybko i skutecznie pochłonie octową woń. 

Więcej o: