Jak wyczyścić toster i opiekacz do kanapek? Sprawdzone sposoby bez skrobania i użycia chemii

Zastanawiasz się jak wyczyścić toster i opiekacz do kanapek? Pytanie to zadaje sobie wiele osób zwłaszcza w momencie gdy urządzenie to się przypali. Nie trzeba jednak w tym celu stosować mocnej sklepowej chemii ani skrobania. Można skorzystać z domowych i sprawdzonych metod.

Tosty i pieczone kanapki mają wielu fanów zarówno starszych jak i młodszych. Aby jednak przygotować ten przysmak, potrzebne są specjalne urządzenia. Jeżeli się przypalą, nie jesteśmy w stanie bez czyszczenia ponownie ich użyć. Wiemy, jak domowymi sposobami przywrócić im nienaganny wygląd.

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Jak wyczyścić toster i opiekacz do kanapek domowymi sposobami?

Zanim zaczniemy czyścić nasz toster lub opiekacz, musimy odpowiednio się do tego przygotować:

  1. Odłączamy opiekacz od gniazdka elektrycznego.
  2. Czekamy, aż opiekacz całkowicie wystygnie.
  3. Nie stosujemy detergentów. Powierzchnia opiekająca ma bezpośredni kontakt z pożywieniem. Dlatego wszelkie substancje chemiczne, jakich użyjesz do czyszczenia, mogą przedostać się do opiekanych kanapek.

Jak wyczyścić opiekacz z sera i resztek? Ważne, aby robić to na bieżąco

Do pierwszego sposobu skutecznego na mniejsze zabrudzenia potrzebujemy dodatkowo ręcznik papierowy i mokrą ściereczkę. Następnie wystarczy dbać o swoje urządzenie na bierząco gdy tylko zauważymy zabrudzenia, lub przypalenia używając ściereczki z mikrofibry, lub ręcznika papierowego. Nie stosuj drucianych szczotek, gdyż mogą one zetrzeć teflonową powierzchnię. Stopiony ser oraz inne zabrudzenia powinny bardzo szybko zniknąć po takim potraktowaniu, a Ty będziesz cieszyć się opiekaczem, który lśni jak nowy!

Jak wyczyścić toster gdy już ostygnie? Wykorzystaj olej

Zdarzają się czasem sytuacje, w których zapominamy umyć toster zaraz po użyciu lub nie mamy na to czasu. Pojawia się wtedy pytanie jak czyścić opiekacz do kanapek, gdy tłuszcz już zastygnie? Skuteczna na to okazuje się druga metoda. Zabrudzoną powierzchnię po prostu przetrzyj papierowym ręcznikiem nasączonym w oliwie z oliwek lub innym olejem roślinnym. Jeśli zabrudzenia są wyjątkowo mocne, możesz wylać niewielką ilość oleju na opiekacz i pozostawić go tam, aż brud się rozpuści.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: