Wstał z wózka, gdy jego siostrzenica szła do ołtarza. To nagranie wyciska łzy

Mężczyzna, który od lat choruje na stwardnienie rozsiane, towarzyszył swojej siostrzenicy podczas ślubu. Nie tylko był jej świadkiem, lecz także mimo choroby stał u jej boku. To, co innym przychodzi bez najmniejszego wysiłku, dla niego stanowiło olbrzymi wysiłek fizyczny.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl 

Stwardnienie rozsiane. Postępująca choroba

Stwardnienie rozsiane to stale postępująca choroba układu nerwowego. Postępuje u każdego inaczej, może ostatecznie doprowadzić do niepełnosprawności. Pojawiają się kolejno zapalenie, demielinizacja i liczne zwyrodnienia. Przyczyny choroby nie jest znana, ale przyjmuje się, że jest to schorzenie autoimmunologiczne, które ma wieloczynnikowe podłoże. Wcześnie wprowadzone leczenie objawowe może spowolnić przebieg, rozwój choroby. Chorzy żyją wiele lat, jednak często w pewnym stopniu są niepełnosprawni. Tak jak mąż tiktokerki @karegiver.

Mężczyzna od jakiegoś czasu porusza się na wózku. Ma olbrzymie trudności z przemieszczaniem się samodzielnie, wózek inwalidzki ułatwia mu więc życie.

Mężczyzna pokonał własne słabości

Mężczyzna chciał sprawić przyjemność swojej siostrzenicy, u której był świadkiem na ślubie. Gdy dziewczyna zbliżała się do ołtarza, mimo osłabienia organizmu, wstał z wózka. Całe zdarzenie nagrała jego żona, która nie kryła łez wzruszenia:

Ten jego wzrok: patrzcie na mnie

- komentowała w nagraniu.

Zobacz wideo Selma Blair: "Mówili mi, żebym szykowała się na śmierć". Aktorka pokazuje życie z chorobą [ZWIASTUN]

Nie tylko ona nie mogła pohamować łez. Internauci także są zachwyceni postawą chorego.

Jest taki silny!!! Piękny moment
Jest taki dumny, że stał tam z resztą świadków
Drużbowie po obu jego stronach patrzą, czy wszystko w porządku, co za dumna, wyjątkowa chwila. No płakałam, oglądając to  
Determinacja twojego męża to cecha, którą wszyscy możemy podziwiać. Dobrze wygląda w garniturze. Płacze teraz szczęśliwymi łzami..
Jestem pewna, że ??tak wiele znaczyło dla Pary Młodej

- komentują.

Więcej o: