22-latek z Gdyni znęcał się nad kotem. Wiadomo już, jaka kara mu grozi

Od kilku dni głośno jest o mężczyźnie, który znęcał się nad kotem. Policja poinformowała, że zna już jego dane. Podejrzanym w sprawie jest 22-letni mieszkaniec Gdyni Kacper B. Za torturowanie kota grozi mu nawet pięć lat więzienia.
Zobacz wideo Otworzyła okno życia dla zwierząt. "Ludzie są wygodni"

Jak informuje pomorska policja, mundurowi zatrzymali 22-latka i przewieźli go do policyjnej celi. Już wkrótce zostanie on doprowadzony do prokuratury. Obecnie policjanci przesłuchują świadków do tego zdarzenia.

22-latek z Gdyni znęcał się nad kotem

Mężczyzna podczas nieobecności właścicielki kota krępował zwierzę kablem, a następnie publikował zdjęcia i nagrania na portalach społecznościowych. - Skurwy*** mnie wku***ł to najpierw go zatłukłem, a potem wziąłem suszarkę i powiesiłem go na kablu za przednią i tylną łapkę. Wyje, jakbym go obdzierał ze skóry xD no to dostaje po mordzie i za sekundę się zamyka - napisał pod jednym z postów. 

Zwierzę jest już bezpieczne

Sprawą zainteresował się Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. Na początku tygodnia w mediach społecznościowych organizacja zaapelowała o udostępnianie informacji o czynie mężczyzny, by można było go szybko namierzyć. 

Zwierzę przeżyło i jest bezpieczne. Co ciekawe, zawiadomienie na policję złożyła właścicielka kota, a prywatnie dziewczyna Kacpra B. Jeśli sąd uzna, że 22-latek dopuścił się znęcania nad zwierzęciem, będzie mu grozić do pięciu lat pozbawienia wolności. 

 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: