Jak się pozbyć kuny? To prostsze niż myślisz! Dzięki temu produktowi za 4 zł wyniosą się z posesji

Garaże, piwnice, a czasami nawet skrytki na narzędzia. Kuny chętnie zaglądają do naszych domów w poszukiwaniu schronienia. Choć nie są mile widzianymi gośćmi, to są zdecydowanie lepsze sposoby na pozbycie się ich niż trutki czy inne zagrażające ich życiu metody. Jakie? Podpowiadamy.

Potrafią przegryźć kable, folię dachową, a także są w stanie dokonać zniszczeń pod maską samochodu. Właśnie z tych powodów chcemy jak najszybciej pozbyć się kuny z naszego domu. Jak to zrobić? Jest kilka sposobów, dzięki którym rozwiążemy problem, ale jednocześnie nie zrobimy im krzywdy. 

Zobacz wideo Pająki, mrówki, mole... Sprawdź, jak domowymi sposobami pozbyć się insektów

Jak się pozbyć kuny? Należy to zrobić w sposób humanitarny 

Decydując się na usunięcie kuny z domu, musimy pamiętać, że nie tylko są one ostrożne i płochliwe, ale też przede wszystkim prawnie chronione. Możemy zatem pozbyć się ich z naszej posesji jedynie w sposób, który zagraża ich życiu. 

Najpopularniejszy sposób na kunę. Stosując go, pamiętaj o tych zasadach

Żywołapka ma dwa wejścia i mechanizm zwalniający zapadkę w środku. Ta specjalnie zaprojektowana pułapka umożliwia schwytanie zwierzęcia w bezpieczny sposób i wywiezienie go z dala od naszej posesji. Aby przyniosła ona pożądany efekt, trzeba natomiast pamiętać o kilku kwestiach: 

  1. Żywołapkę mocujemy w rękawicach, aby kuna nie wyczuła zapachu człowieka, ponieważ się go boi, 
  2. W środku kładziemy przynętę np. świeże jajo, 
  3. Dajemy kunie czas na oswojenie się pułapką — zanim do niej podejdzie może, to potrwać kilka dni. 

Kupisz je za około 4 zł w supermarkecie. Prosty trik na to, jak odstraszyć kuny 

Wiele osób chwali sobie również jako odstraszacz na kuny... kostki do WC. Są przy tym zdecydowanie tańsze niż specjalne preparaty na kuny. W tym przypadku również należy pamiętać, aby: 

  • zawiesić ją w rękawicach, aby nie pozostawić zapachu ludzkiego ciała,
  • zmieniać ją co jakiś czas, by kuny nie oswoiły się z zapachem. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: