Nie pamiętamy o myciu tej części ciała. Lekarze ostrzegają: To prowadzi do poważnych chorób

Dbanie o codzienną higienę jest niezwykle ważne. Nie chodzi tylko o oczywiste względy, takie jak zapach naszego ciała czy ogólna estetyka, lecz także o zdrowie. A o jednej części ciała szczególnie często zapominamy.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl 

Codzienna kąpiel

Są osoby, które kąpią się nawet dwa razy dziennie, są osoby, które wybierają solidne mycie raz dziennie. To czy kąpiemy się rano, czy wieczorem jest w zasadzie bez większego znaczenia. Oczywiście są zwolennicy i przeciwnicy danych rozwiązań. Ważniejsze jednak od dywagacji, kiedy się kąpać, jest to, aby pamiętać o wszystkich częściach ciała.

Eksperci ostrzegają. O tej części ciała zapominamy

Choć dokładne mycie ciała to oczywista oczywistość okazuje się, że jest jedna część ciała, o której często zapominamy. O której partii ciała mowa? Chodzi o stopy!

Wiele osób uważa, że lecąca na stopy woda z prysznica wystarczy, aby zachować czystość tej części ciała. A to nieprawda. I potwierdzają to naukowcy. Badacze z Instytutu Profilaktyki Zdrowia Stóp podkreślają, że aby zachować właściwą higienę stóp, musimy pamiętać o kilku aspektach. Mowa o:

  • delikatnym mydle,
  • myciu skóry pomiędzy palcami,
  • dokładnym wycieraniu ręcznikiem.
Zobacz wideo Seksuolog: U mężczyzn masturbacja jest niezależną aktywnością seksualną. A u kobiet? Ta pod prysznicem może być szkodliwa

W ten sposób skutecznie zapobiegniemy poważnym chorobom, na przykład grzybicy stóp czy gronkowcom.

Stopy podczas chodzenia ??łatwo zbierają nie tylko brud, lecz także bakterie

- mówi „Well+Good Emily Splichal", podiatra z Nowego Jorku.

Bakterie, które rozwijają się na stopach żywią się odpadami. A te opuszczają nasz organizm wraz z potem, który wydziela się z gruczołów właśnie w tej części ciała

- podkreśla doktor Robert K. Lee.

Nie tylko mycie regularne jest ważne. Powinniśmy także codziennie wymieniać skarpetki i nosić wyłącznie suche buty.

Więcej o: