Oglądałeś "Shreka"? Ten drobiazg mógł ci umknąć. "Ojciec mówił, że to kolano!"

Przygody ogra o imieniu Shrek stały się jednym z najpopularniejszych filmów animowanych ostatnich lat. Produkcja pochodząca z 2001 roku nie jest jednak tak niewinna jak mogłoby się wydawać. Widzowie po latach dostrzegli pewien szczegół, który zrobił furorę w sieci.

Kultowa produkcja DreamWorks Animation ma już 21 lat. Zdobyła 21 nagród, w tym także Oscara za najlepszy długometrażowy film animowany oraz 36 nominacji. Co jednak najważniejsze "Shrek" zdobył przede wszystkim serca milionów dzieci, ale i dorosłych. Czy dostrzegliście natomiast ten szczegół?

Zobacz wideo Popkultura odc. 120

Katarzyna CichopekSukienka Kasi Cichopek świetnie podkreśla figurę. Ten kolor jest "hot"

Ten fragment "Shreka" dostrzegło niewielu widzów. Jesteś wśród nich?

Przygody Shreka i osła, którzy udają się do zamku, aby odbić królewnę Fionę, znają chyba wszyscy. Ogr chce w ten sposób odzyskać swoje bagno, na które Lord Farquaad zesłał różne bajkowe postacie. Niektórzy całą fabułę i wypowiedzi bohaterów mogliby z pewnością powiedzieć z zamkniętymi oczami. 

Po latach widzowie dostrzeli jednak pewien szczegół, którzy zauważyli nieliczni. Mowa tutaj o scenie, w której właśnie Lord Farquaad leży w łóżku naprzeciwko magicznego lustra. Gdy te wyświetla mu wizerunek księżniczki Fiony, jego kołdra zaczyna się delikatnie wybrzuszać. Wówczas książę unosi brwi i pod nią zagląda. Ten fragment szybko zrobił furorę w sieci. 

 

Kasia KlichPamiętacie Kasię Klich? Jej hit "Lepszy model" śpiewała cała Polska

Wielu widzów w komentarzach nie kryło swojego zdziwienia i... rozbawienia

Pod filmikiem od razu pojawiło się mnóstwo komentarzy. Sądząc po nich, rzeczywiście większość osób nie zwróciła uwagi na ten szczegół, mimo wielokrotnego oglądania filmu: 

Dlaczego? Dlaczego oni to zrobili? Proszę, czemu ja to zobaczyłem? Kto się na to zgodził?
Jak byłem mały, to często oglądałem ten film ze swoimi rodzicami i pytałem się taty: Tatusiu, co to za rzecz, która poszła w górę? A mój ojciec mówił: To pewnie jego kolano.
To sprawia, że nigdy więcej nie obejrzę 'Shreka' obok moich rodziców
Mam 20 lat i dopiero teraz zauważyłam. Jestem trochę w szoku, ale to i tak zabawne

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: