Jak wyczyścić przypalone żelazko bez skrobania? Trzy niezawodne domowe sposoby. Są szybkie i tanie

Jeżeli zastanawiasz się jak wyczyścić przypalone żelazko i wydaje ci się to skomplikowane mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Nasze domowe i sprawdzone sposoby szybko rozwiążą twój problem. Urządzenie będzie wyglądać jak nowe.

Żelazko to urządzenie w niektórych domach używane częściej w innych rzadziej jednak jest ono na wyposażeniu każdego gospodarstwa domowego. Jeżeli się zabrudzi lub przypali, musimy szybko reagować, aby mogło ponownie działać bez zarzutu. Czynność ta wydaje się skomplikowana, jednak my przedstawimy łatwe domowe metody na ten problem.

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Jak wyczyścić żelazko parowe domowymi sposobami?

Najczęstszym problemem w żelazkach parowych bywa zatykanie się kanalików parowych. Jednym z najprostszych sposobów na wyczyszczenie takiego żelazka jest dodanie do wlewanej do zbiornika wody odrobiny octu. Nastawiamy następnie żelazko na maksymalną moc i prasujemy np.: ścierkę kuchenną czy stary ręcznik. Ocet oczyści zbiornik urządzenia, jak i otwory generujące parę. Prasujemy, aż woda całkowicie odparuje i gotowe żelazko jak nowe.

Jak wyczyścić przypalone żelazko bez skrobania? To proste

Jeżeli nasze żelazko się przypaliło, nie panikujmy. Soda oczyszczona nie zniszczy powłoki żelazka, a z powodzeniem usunie z niego zabrudzenia. Do miski wsyp dwie łyżeczki sody i jedną łyżeczkę wody destylowanej. Mieszaj składniki do powstania pasty, a następnie nanieś ją na przypaloną powierzchnię. Pozostaw miksturę na 15 minut, po czym usuń jej pozostałości mokrą szmatką. Na koniec wytrzyj tylko stopę żelazka do sucha i gotowe.

Czym wyczyścić żelazko? Wykorzystaj sól

Jednym ze skuteczniejszych i bardziej znanych sposobów na wyczyszczenie brudnej stopy żelazka, która się przypaliła, jest wykorzystanie soli kuchennej i kawałka tektury. Jak to zrobić?

  1. Uruchom żelazko na średnią moc i włącz funkcję pary.
  2. Następnie na desce do prasowania połóż tekturę a na niej rozsyp grubą warstwę soli.
  3. Teraz „wyprasuj" dokładnie w nią sól i gotowe.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: