Co zrobić, żeby się nie pocić? Dezodorant używany w ten sposób nie działa. Dermatolog zdradziła sekret

Lato to czas, kiedy w Polsce panują wysokie temperatury. Wiąże się to z wieloma problemami, takimi jak np. nadmierne pocenie się. Sposoby na radzenie sobie z tą kwestią to częste zapytanie wielu osób w wakacyjnym okresie. Na TikToku popularny stał się film, na którym dermatolog pokazuje sposoby na pocenie się. Niektórzy mogą być zaskoczeni.

Kiedy latem doskwierają nam wysokie temperatury, należy pamiętać przede wszystkim o odpowiednim nawodnieniu oraz ochronie przed bezpośrednią ekspozycją na słońce. Zmorą wielu osób w tym okresie jest problem z nadmierną potliwością. Okazuje się, że wiele z nas popełniało ten sam błąd dotyczący używania dezodorantu.

Zobacz wideo Niby to normalne, że się pocimy, ale żeby aż tak? To o pocie warto wiedzieć

Sposoby na pocenie się. Dermatolog zdradza trzy sprawdzone triki

Podczas przebywania na dworze i nie tylko latem doskwiera nam problem nadmiernego pocenia się. Obszarem, który szczególnie jest zauważalny, są pachy. Aamna Adel, czyli pani dermatolog, która prowadzi swój profil na platformie TikTok podzieliła się wiedzą dotyczącą unikania nadmiernego pocenia się. W swoim filmie radzi ona, żeby: 

  • Używać antyperspirantu, zamiast dezodorantu. Ten pierwszy zmniejsza potliwość, zaś drugi tylko maskuje nieprzyjemny zapach.
  • Aplikować dezodorant wieczorem na oczyszczoną i suchą skórę pod pachami.
  • Używać do mycia produktów z nadtlenkiem benzoilu. Zwykły antybakteryjny produkt tylko usunie nieprzyjemny zapach.

Jak zahamować nadmierne pocenie? Latem ten problem dotyczy wielu z nas

Film doktor Aamny Adel wyjątkowo przypadł do gustu wielu użytkownikom platformy TikTok. Wśród komentarzy widać wiele pozytywnych słów, dziękujących dermatolog za podane triki na pocenie się:

W sam raz na lato
Dziękuję, potrzebowałam tego. Pocenie się to koszmar
To zmieniło moje życie
Pocenie się przestało być problemem

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: