Jak prać ręczniki, żeby były miękkie i puszyste? Ten produkt wystarczy, żeby wyglądały, jak dawniej!

Jak prać ręczniki, aby nie stały się twarde i zniszczone? Wystarczy dodać jeden produkt, który masz w swojej kuchni. Zaledwie trzy łyżki dodane do prania to świetny sposób na miękkie i puszyste ręczniki. Mogą odzyskać swój dawny wygląd w jeden dzień!

Niewiele osób wie, że piorąc ręczniki, popełnia szereg błędów. Przez to, stają się twarde, szorstkie i nienadające się już do wycierania po kąpieli. Można je uratować. Ten produkt pomoże im odzyskać dawny wygląd. Wystarczą zaledwie trzy łyżki.

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Dlaczego ręczniki są twarde i szorstkie? Być może popełniasz ten błąd

Jednym z podstawowych błędów, które możesz popełnić piorąc ręczniki, jest zbyt przepakowany bęben pralki. Jeśli ręczniki są zbyt ściśnięte, nie mają szans się wypłukać, a płyn osadza się na nich i zbija włókna. Druga przyczyna, to pranie w zbyt niskiej temperaturze. Trzecia możliwość, to korzystanie z ręczników od razu po ich zakupie. Ręczniki prosto ze sklepu mają specjalną powłokę, która ma zachęcić do sprzedaży i utrwalić ich miękkość, oraz ładny wygląd. Woda w kontakcie z naniesionymi na nie substancjami powoduje utratę miękkości i zbicie się włókien. 

Jak prać ręczniki, aby były miękkie i puszyste? Ten produkt masz w kuchni!

Ten domowy sposób był praktykowany jeszcze przez twoją babcię i prababcię. Jest popularny, ale i skuteczny, a dodatkowo- tani. Chodzi o sodę oczyszczoną, która ma wiele zastosowań przy pracach domowych. Pomaga usuwać brud, spulchnia ciasta, ale i pomaga odzyskać ręcznikom dawny wygląd. Dodaj do prania trzy łyżki sody oczyszczonej i ciesz się na nowo ich miękkością. Jeśli jednak ręczniki są bardzo zniszczone, możesz spróbować też innego sposobu. Pomoże roztwór octu i soku z cytryny. Minusem jest zapach, dlatego koniecznie trzeba je później przepłukać w płynie.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: