Ten domowy sposób na mszyce skutecznie rozwiąże problem. Pomoże oprysk z użyciem produktu za złotówkę

Domowy sposób na mszyce nie musi być z użyciem drogich, skomplikowanych produktów. Wystarczy taki, który masz w kuchni. Kosztuje około 1 złotego, a jest niezawodny. Ten tani oprysk na mszyce uratuje twoje rośliny i pomoże zaoszczędzić pieniądze.

Jak pozbyć się mszyc z ogrodu domowymi sposobami? Ten oprysk na mszyce jest niezawodny i bardzo tani. Pomoże uchronić twoje rośliny przed szkodnikami.

Zobacz wideo Zosia Zborowska odpowiedziała na pytania fanów o mieszkanie. Przy okazji pokazała wnętrze i ogród Wybierz serwis

Sposób na mszyce za 1 zł. Jest niezawodny i pomaga oszczędzić pieniądze

Aby pozbyć się mszyc z ogrodu, wystarczy użyć drożdży. Ten produkt korzystnie wpływa na rośliny, ponieważ stymuluje rozwój systemu korzeniowego i przyspiesza ich wzrost, sprawiając, że rosną one bardzo bujnie. Dodatkowo posiadają witaminy, które sprawiają, że wiele roślin wchodzi z nimi w symbiozę. To m.in. węglowodany, witaminy z grupy B, organiczne żelazo, aminokwasy i pierwiastki śladowe. Rośliny "zapamiętują" szkodliwe mikroorganizmy glebowe i wytwarzają system ochronny.

Domowy sposób na mszyce? Oprysk z drożdży pomoże pozbyć się ich na dobre

Aby zrobić domowy oprysk na mszyce, należy 100 g drożdży rozpuścić w pięciu litrach wody. Opcjonalnie, można dodać też kilka kropel mydła w płynie. Następnie, dokładnie wymieszać i odstawić na ok. 3 godziny. Kolejno, przelać do atomizera i opryskać rośliny zaatakowane przez mszyce, polewając je od wierzchołka. Taki roztwór należy stosować zarówno na górę, jak i spód liści. Zabieg opryskiwania roślin trzeba powtarzać raz w tygodniu, a w przypadku opadów- częściej.

Oprysk z drożdży na mszyce to nie wszystko. Jakie domowe sposoby warto stosować?

Na mszyce zadziała też oprysk z szarego mydła, płynu do mycia naczyń, napar z cebuli lub czosnku, zasadzenie cebuli lub czosnku w sąsiedztwie roślin, które są atakowane przez mszyce, lub oprysk z użyciem octu jabłkowego. Jeśli żaden z tych sposobów nie zadziała, problem może okazać się naprawdę poważny i wymagać użycia silnych środków chemicznych na mszyce.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: