Jak podlewać storczyki, aby były bujne przez długi czas? Mało kto zna te proste zasady

Jedne z najpiękniejszych kwiatów doniczkowych, czyli storczyki. Dostępne są w wielu sklepach i kupujemy je z zamiarem przyozdobienia naszych wnętrz. Niestety często po kilku miesiącach ta kwitnąca roślina zamiera. Jak podlewać storczyki i zapewnić jej odpowiednie warunki do rozwoju?

Storczyki to wyjątkowe i piękne rośliny kwitnące, które występują niemal na całej kuli ziemskiej. Potrafią zachwycać swoim wyglądem nawet przez kilka miesięcy. Jak wygląda ich prawidłowa pielęgnacja?

Zobacz wideo Czas na urlop! Jak zabezpieczyć na ten czas swoje rośliny? Jak się spakować? Jak przechowywać pieniądze?

Jak podlewać storczyki w domu? Cenne wskazówki pielęgnacji najpopularniejszego gatunku

Storczyki to rośliny, których pielęgnacja może się różnić w zależności od posiadanego gatunku. Najpopularniejsza odmiana, czyli Phalaenopsis wymaga podlewania, dopiero gdy podłoże całkowicie wyschnie. Można to sprawdzić np. poprzez włożenie palca. Jeżeli nie ma wilgoci to znak, że pora na dostarczenie wody roślinie. Kwiat ten wytrzyma nawet kilkanaście dni bez podlewania. Dodatkową informacją, o której warto pamiętać, jest to, żeby robić to rano. Storczyk będzie miał wtedy najwięcej czasu na osuszenie, przed obniżeniem się temperatury.

Właściwy sposób podlewania storczyków. Na czym polega?

Storczyki to rośliny, które wymagają odpowiedniej techniki nawadniania. Najlepszy jest sposób na głębokie zanurzenie, czyli kąpiel wodna. Jakość wody również ma znaczenie. Ta prosto z kranu nie jest najkorzystniejsza. Zamiast niej wykorzystaj deszczówkę czy kupowaną mineralną wodę butelkowaną. 

  1. Umieść storczyka w osłonce w naczyniu wypełnionym wodą.
  2. Pozostaw na ok. 30 minut.
  3. Następnie pozostaw całość, żeby nadmiar wody został usunięty. 
  4. Po ok. 15 minutach włóż z powrotem do doniczki.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: