Jak się pozbyć much z kuchni? Ziołowa mikstura za 4 zł rozwiąże problem na dobre

Jednym z najbardziej denerwujących odgłosów z pewnością jest brzęcząca nad uchem mucha. Jednak owady te nie są mile widziane w naszym domu przede wszystkim ze względu na to, że roznoszą zarazki i mogą zanieczyszczać pożywienie. Jak zatem ich się pozbyć? Wypróbuj te domowe sposoby na muchy.

Resztki jedzenia, nadpsute owoce czy warzywa z pewnością przyciągną muchy do naszego domu, dlatego w pierwszej kolejności warto pamiętać o regularnym sprzątaniu kuchennego blatu, aby zapobiec niechcianym wizytom tych insektów. Są jednak także inne triki, dzięki którym będą omijały naszą kuchnię. Są one banalnie proste, a przy tym bardzo tanie. 

Zobacz wideo Szklana butelka z kapslem i brak otwieracza? 5 sposobów na otwarcie butelki

Co odstrasza muchy? To popularne zioło może pomóc rozwiązać problem 

W kuchni włoskiej jest to nie tylko jedna z najpopularniejszych, ale wręcz niezastąpionych przypraw. Mowa oczywiście o bazylii. Doda ona wspaniałego aromatu naszym potrawom, ale może też skutecznie zniechęcić muchy to wizyty w naszym domu. Wystarczy jedynie, że doniczkę z tym ziołem ustawimy na kuchennym parapecie. 

Jak się pozbyć much? Domowy sposób, który przygotujesz ekspresowo 

Bazylia to niejedyny zapach, który działa na muchy jak naturalny odstraszacz. Doskonale w tej roli sprawdzi się także mięta oraz trawa cytrynowa. Wykorzystując olejki o tym zapachu, możemy stworzyć mieszankę, dzięki której nie będą potrzebne nam moskitiery. Po wymieszaniu kilku kropel olejków z wodą całość przelewamy do butelki z atomizerem, a następnie musimy już tylko spryskać takim płynem nasze firanki

Zapachy odstraszające muchy. W ten sposób unikniesz insektów w domu 

Oczywiście nie można zapomnieć także o wanilii, której muchy nie znoszą. Stosując powyższe metody, możemy dla jeszcze lepszego efektu zapalić w pomieszczeniu zapachową świeczkę lub postawić słoiczek z olejkiem waniliowym i dorzucić do niego listek mięty. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: