Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki? Wystarczą domowe produkty za kilka złotych. Efekt cię zaskoczy

Nieprzyjemny zapach wydostający się z lodówki to częsty problem, z którym zmagają się posiadacze zarówno starszych, jak i nowych urządzeń. Do jego zwalczania wystarczą domowe produkty za kilka złotych.

Skąd bierze się nieprzyjemny zapach z lodówki? Najczęstszą przyczyną tego problemu jest po prostu zaleganie nieświeżego jedzenia na półkach urządzenia. Niezależnie od roku produkcji, firmy czy ceny urządzenia, problem brzydkiego zapachu może dotknąć każdą lodówkę. Innym powodem mogą być problemy z utrzymaniem temperatury lub zatkany odpływ, w którym magazynują się resztki jedzenia. Do zwalczania nieprzyjemnego zapachu z lodówki idealnie sprawdzą się domowe produkty za kilka złotych. 

Soda oczyszczona pomoże w walce z brzydkim zapachem wydostającym się z lodówki. Dwa sposoby jej użycia 

Soda oczyszczona to produkt, który doskonale radzi sobie z pochłanianiem zapachów. W przypadku odświeżenia lodówki możemy użyć jej na dwa sposoby. Jeśli brzydki zapach nie jest bardzo intensywny, wystarczy, że na talerzyk wysypiemy kilka łyżeczek sody i co kilka dni wymienimy proszek na nowy. Jeśli problem jest poważniejszy, do szklanki z ciepłą wodą należy wsypać czubatą łyżkę sody oczyszczonej, zamieszać, po czym dokładnie wyczyścić wnętrze lodówki powstałą miksturą. 

Proszek do pieczenia również sprawdzi się do pochłaniania nieprzyjemnego zapachu. Prosty i szybki sposób

Sposób z użyciem proszku do pieczenia jest identyczny jak w przypadku sody oczyszczonej. Na mały spodek wysypujemy jedno opakowanie produktu, po czym całość umieszczamy w lodówce. Co 2-3 dni należy wymienić proszek, a uciążliwa woń wydostająca się z lodówki powinna zniknąć. 

Cytrusy także znajdą zastosowanie w odświeżeniu lodówki. Zaskakujące efekty 

Ostatnim sposobem na pozbycie się brzydkiego zapachu z lodówki jest użycie cytrusów. Przekrojoną cytrynę, pomarańczę lub limonkę umieszczamy na półce urządzenia. Przy każdym kolejnym otwarciu przywita nas orzeźwiająca woń owoców. 

Więcej o: