Jak prać czapkę z daszkiem, żeby jej nie zniszczyć? Banalna metoda, dzięki której zachowa kolor i kształt

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak prać czapkę z daszkiem to istnieje na to świetny sposób. Możesz ją wyczyścić przy użyciu urządzenia piorącego, ale to nie jest najbezpieczniejsza opcja. Najlepiej zrobić to ręcznie, aby uniknąć wygięcia jej z kształtu i odbarwienia kolorów. Poznaj banalną metodę.

Niektóre części czapki z daszkiem, w szczególności dziób, mają określoną strukturę. Sprawia to, że pranie ręczne jest pomocne w zachowaniu ich specyficznego kształtu. Gdy brud, olejki, pot i inne zanieczyszczenia zaczynają się gromadzić, pomyśl, o gruntownym wyczyszczeniu nakrycia głowy. Zobacz, jak sprawić, żeby czapka z daszkiem była ponownie świeża i zachwycała czystością.

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Jak prać czapkę z daszkiem ręcznie? Ten sposób jest banalnie prosty

Lato to czas, kiedy często nosimy nakrycia głowy, w celu ochrony przed działaniem promieni słonecznych. Z czasem gromadzi się na nich brud, zanieczyszczenia oraz pot.  Zobacz, jak szybko odświeżyć i wyczyścić czapkę z daszkiem.

  1. Napełnij czysty zlew lub wiadro chłodną, lub ciepłą wodą.
  2. Dodaj kilka kropel proszku do prania.
  3. Namocz czapkę z daszkiem w wodzie przez około 15 minut.
  4. Dokładnie wypłucz chłodną lub ciepłą wodą.
  5. Następnie delikatnie osusz ręcznikiem.
  6. Pozostaw czapkę do wyschnięcia.

Jak prać czapkę z daszkiem w pralce i zmywarce? Zastanów się, zanim to zrobisz

Teoretycznie można prać czapkę w pralce w delikatnym cyklu prania. Istnieje jednak duże ryzyko, że czapka straci swój strukturalny kształt. Wszystko z powodu tarcia i nacisku spowodowanego przez mieszanie w urządzeniu. Aby jak najdłużej zachować doskonały wygląd, czapkę z daszkiem czyść ręcznie. Podobnie jest w przypadku mycia i czyszczenia zmywarce. Wysoka temperatura i ostre detergenty mogą uszkodzić włókna i usunąć kolor z czapki. 

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: