Ten domowy sposób na łupież szybko rozwiąże problem. Wystarczy przyprawa, którą każdy ma w kuchni

Domowy sposób na łupież może być tani i nie wymaga użycia środków chemicznych, które mogą zniszczyć włosy. Najlepsze są te naturalne, które od lat stosują nasze babcie. Proponujemy m.in. ten z użyciem przyprawy, którą znajdziesz w kuchni.

Łupież nie zawsze jest wynikiem braku higieny. To żaden powód do wstydu i jeśli go zobaczysz, lepiej dowiedzieć się, dlaczego się pojawił i szybko znaleźć rozwiązanie. Znamy naturalny sposób, który pomoże uporać ci się z tym problemem na bardzo długo. Pomoże jedna przyprawa.

Zobacz wideo Margaret ścięła włosy i pofarbowała na rudo. Podzieliła się nagraniami z wizyty u fryzjera

Domowy sposób na łupież? Najpierw sprawdź, skąd się pojawił

Jedną z najważniejszych przyczyn łupieżu jest spadek odporności organizmu, ale też niedobór cynku w diecie czy łojotok. Za łupież odpowiada też nieodpowiednia higiena, przesuszona skóra, alergia na kosmetyki, stres, zaburzenia hormonalne oraz choroby, takie jak łuszczyca, AZS czy egzema. Zanim zdecydujesz się na domowe sposoby, aby wyeliminować łupież, sprawdź, czy przyczyną nie jest jedna z tych wymienionych. Być może potrzebujesz długotrwałego leczenia i odpowiednich środków.

Anna LewandowskaAnna Lewandowska zrobiła furorę sukienką w tym kolorze. Podobne za 83 zł

Domowy sposób na łupież z użyciem przyprawy. To sposób naszych babć!

Istnieje tani i z banalny sposób na pozbycie się łupieżu, który jest sprawdzony od lat. Chodzi o tymianek, który obok oregano, czy np. bazylii jest obecny w niemal każdej kuchni. Wystarczy napar z tymianku, którym będziesz obmywać głowę co najmniej 2 razy w tygodniu. Efekt powinien być widoczny już po trzech stosowaniach. Działa też grzybobójczo i chroni od... siwizny.

Julia WieniawaStroje kąpielowe Julii Wieniawy. "Boskie wzory" czy "oklepane i drogie"?

Sposób na łupież z użyciem tymianku. Jak wykonać napar?

Napar z tymianku wykonasz bardzo szybko. Na początek, 1 łyżkę tymianku zalej szklanką wrzącej wody i zaparz pod przykryciem 10 minut. Kolejno, odcedź, a naparem polej dokładnie skórę głowy po myciu. Co najważniejsze, nie spłukuj naparu! Musi pozostać na głowie. Pamiętaj też, aby napar nie był gorący. Nałóż go bezpośrednio po zastosowaniu szamponu, a nie przed. 

Więcej o: