Jak pozbyć się kurzu z domu? Wypróbuj ten banalny trik i ciesz się czystością dłużej

Ledwo co posprzątałaś, a na meblach znów pojawił się kurz? Jest na to banalnie prosty patent! Pewna tiktokerka podzieliła się przepisem na miksturę, dzięki której "pożegnasz kurz w swoim domu". Spryskaj nią ściereczkę, przetrzyj meble i ciesz się efektem. - Zdecydowanie tego spróbuję! - komentują internautki.
Zobacz wideo Szklana butelka z kapslem i brak otwieracza? 5 sposobów na otwarcie butelki

Każdy, kto zajmuje się sprzątaniem w swoim domu wie, jaka potrafi to być syzyfowa praca. Bardzo często zdarza się bowiem tak, że wystarczy dzień lub dwa, by na meblach znów zaczął osadzać się kurz. Okazuje się jednak, że jest pewien banalnie prosty, domowy sposób, dzięki któremu można cieszyć się czystością i brakiem kurzu na meblach przez dłuższy czas.

"Pożegnaj kurz w swoim domu". Genialny patent, dzięki któremu dom będzie dłużej czysty

Prowadząca na TikToku oraz Instagramie profile z trikami oraz domowymi poradami Carolina McCauley, podzieliła się niedawno swoim patentem na czysty dom. Zdradziła przepis na miksturę, dzięki której kurz w domu znacznie wolniej osadza się na meblach. Jak wykonać taką mieszankę? Do butelki z atomizerem wystarczy wlać dwie szklanki wody, 1/4 szklanki octu, 1 łyżeczkę oliwy z oliwek, 3 krople płynu do mycia naczyń i 20 kropli cytrusowego olejku eterycznego. Całość wymieszać. Spryskać ściereczkę i przetrzeć wybrane powierzchnie.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy. Część osób bardzo entuzjastycznie podeszła do triku, inne są co do niego raczej sceptycznie nastawione:

Zdecydowanie tego spróbuję!
Dziękuję za świetną wskazówkę, teraz z tego skorzystam
Czy ktoś może mi wyjaśnić, w jaki sposób zapobiega to osadzaniu się drobinek kurzu?
Wypróbuję, żeby sprawdzić, czy to faktycznie działa
Obawiam się, że przez ocet dom będzie dziwnie pachnieć
Bardziej martwi mnie olej. Mam nadzieję, że to nie sprawi, że rzeczy będą tłuste

- czytamy.

Kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest także kolejność wykonywania poszczególnych czynności. Mówi się, że najlepszym rozwiązaniem jest najpierw odkurzyć odkurzaczem podłogi oraz inne wybrane elementy, następnie wytrzeć kurze, a na koniec umyć podłogi. Wówczas ryzyko szybkiego osadzenia się kurzu również jest mniejsze.

Więcej o: