Cienie pod oczami? Nasze babcie miały na to banalny sposób

Domowe sposoby na pielęgnację nie raz, nie dwa okazywały się tymi najlepszymi. Tak jest i tym razem. Jeśli twoim problemem są cienie pod oczami, pomoże ci dobrze znany wszystkim babciom trik.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl 

Proste sposoby są najlepsze

Cienie pod oczami to problem, z którym boryka się wiele kobiet. Niekiedy jest to sytuacja jednorazowa, problem, który pojawia się przy przemęczeniu, dłuższym niewyspaniu, długiej pracy przy komputerze, po chorobie. Innym razem, to stały kłopot, niektórzy twierdzą nawet, że „taka ich uroda". W obu przypadkach można coś na to zaradzić.

Sposobów na radzenie z tym problemem jest wiele. Możemy inwestować w drogie kremy, możemy korzystać z dobrodziejstw kosmetologii czy też medycyny estetycznej. Ale jest też prostszy i o wiele tańszy sposób na cienie pod oczami.

Zobacz wideo Czy picie herbaty z cytryną jest szkodliwe dla zdrowia? [NaZdrowie]

Babciny trik, który działa momentalnie

Dawniej, gdy nie było takiego wyboru kremów czy preparatów, nasze babcie radziły sobie z cieniami pod powiekami robiąc okłady z rumianku. Ten sposób przynosi natychmiastową ulgę i szybko niweluje widoczne objawy zmęczenia. Wystarczy torebkę z zaparzonym rumiankiem przyłożyć do oczu. Taki okład zostawiamy na 15-20 minut. Po tym czasie zdejmujemy torebki z rumiankiem i spokojnie otwieramy oczy. Efekty was zaskoczą. Będą widoczne od razu!

Co więcej jeśli nie macie akurat pod ręką rumianku, możecie też wykorzystać inne napary. Sprawdzi się tu zarówno zwykła czarna herbata, jak i wszelkie odmiany zielonej herbaty. Ta ostatnia ma dodatkowo jeszcze jedną zaletę. Okłady z zielonej herbaty świetnie uelastycznią skórę wokół oczu. Warto takie okłady wykonać jednak regularnie.

Okłady z naparów to w ogóle świetna sprawa. Jeśli chcesz spróbować czegoś jeszcze, zaopatrz się z saszetki z nagietkiem. Działają one łagodząco na oparzenia słoneczne. Przydadzą się więc latem!

Więcej o: