Najskuteczniejszy sposób na myszy. Jest humanitarny, niedrogi i błyskawicznie wypłoszy gryzonie

Jaki jest najskuteczniejszy sposób na gryzonie? Dobrze, aby był humanitarny, a oprócz tego niedrogi. Znamy sposoby na myszy, które są niezawodne. Oto trzy sposoby na gryzonie, które od razu je odstraszą.

Gryzonie w domu to częsty problem, szczególnie latem. Pojawiają się w piwnicach, na strychu, a wkrótce wędrują do spiżarni, a nawet kuchni. Niestety, myszy i szczury nie są mile widziane w domu. Mogą roznosić rozmaite choroby, ale też niszczą żywność i zostawiają odchody. Problemem jest też fakt, że bardzo szybko się mnożą. Jak się ich pozbyć? Mamy na to kilka sposobów.

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Najskuteczniejszy sposób na myszy, to niekoniecznie deratyzacja

Aby pozbyć się myszy, nie musisz korzystać z deratyzacji. Zacznij od najprostszych, ale skutecznych metod. Pierwsza z nich, to tzw. żywołapki. Klatki żywołowne sprawdzą się wtedy, kiedy w domu są np. zwierzęta, lub dzieci. Unikniesz ryzyka natknięcia się domowników na trutkę, a przy okazji ocalisz zwierzę od śmierci. Niestety- nie zawsze, ponieważ zwierzę zamknięte w klatce może umrzeć ze strachu. Kiedy je złapiesz, najlepiej jak najszybciej je wypuścić, ale z dala od posesji. 

Magda Gessler"Syrenka Magda" Gessler wypoczywa na jachcie. "Arielka ma konkurencje!"

Humanitarny sposób na myszy, szczury i inne gryzonie

Kolejnym humanitarnym, ale i skutecznym sposobem na myszy są fale ultradźwiękowe. Wynaleziono bowiem skuteczne rozwiązanie, jak sprawić, że gryzonie same uciekną. Wystarczy częstotliwość rzędu 25-65 kHz. Gryzonie są wyjątkowo wrażliwe na tego typu sygnały. Niestety, tej metody nie powinno się stosować w otoczeniu zwierząt domowych, ponieważ również mogą na nie reagować w zły sposób.

brwiZestaw do laminacji brwi w domu. Wydaj 5 zł zamiast 200 zł w salonie

Skuteczny sposób na gryzonie, który może okazać się ostatecznością

Jeśli żaden z powyższych sposobów nie zadziała, a gryzonie będą mnożyć się bardzo szybko, niestety, warto zdecydować się na deratyzację. Wbrew pozorom jest dla zwierząt lepsza, niż łapki na myszy. Specjaliści w dziedzinie deratyzacji korzystają z trucizny, w której stężenie aktywnych substancji jest wysokie, więc efekt jest bardzo szybki, co nie pozwala myszom długo cierpieć.

Więcej o: