Proszek do pieczenia nie tylko do wypieków? Trzy nietypowe zastosowania tego produktu

Choć mało kto o tym wie, proszek do pieczenia posiada wiele zastosowań nie tylko kulinarnych. Znajdzie swoje miejsce w sferze urodowych trików czy porządków domowych. Dzisiaj przedstawimy, kilka zaskakujących sytuacji w jakich może ci się przydać.

Każdy z nas posiada w swojej kuchni proszek do pieczenia. Jest on bardzo popularny i chętnie używany do przygotowywania ciast, ale także przyrządzania innych pyszności. Mało kto jednak wie, że ma on dużo szersze możliwości zastosowania niż tylko to kuchenne. Przedstawimy dziś kilka najciekawszych propozycji z jego użyciem.

Zobacz wideo Ciasto jabłkowe a la lasagne

Agnieszka Kaczorowska "Cudny strój kąpielowy" Agnieszki Kaczorowskiej. Teraz jest na wyprzedaży

Proszek do pieczenia nie tylko do pieczenia. Wyczyścisz nim fugi

Głównym składnikiem proszku do pieczenia jest wodorowęglan sodu, czyli popularna soda oczyszczona. Wzbogacona się go także regulatorami kwasowości, których zadaniem jest niwelowanie gorzkawego posmaku sody. W związku z tym świetnie sprawdzi się on w porządkach domowych. Wystarczy wymieszać go w proporcjach 1:1 i wyczyścić taką mieszanką fugi. Papkę nałóż na zabrudzone fugi łazienkowe lub kuchenne i odczekaj 10 minut. Po tym czasie przeczyść je i zmyj wodą, a zobaczysz, że będą lśniły czystością.

Proszek do pieczenia na mrówki, gąsienice i ślimaki

Proszek do pieczenia sprawdza się także w zwalczaniu gąsienic i ślimaków żerujących w naszych warzywnych ogrodach. Wystarczy wysypać proszek do pieczenia na ziemi wokół roślin, uważając przy tym, aby nie obsypać łodyg i liści. W połączeniu z cukrem skutecznie zadziała także przeciwko mrówkom i karaluchom. Wystarczy rozsypać mieszankę w miejscu, gdzie pojawiły się insekty, a powinna skutecznie się z nimi rozprawić.

Opadająca powieka jest Twoim problemem? Ten prosty makijaż szybko go ukryje. Tutorial w 5 krokach Opadająca powieka jest Twoim problemem? Ten prosty makijaż go ukryje

Proszek do pieczenia na włosy. Wykorzystaj ten trik jeżeli masz problem z przetłuszczaniem

Twoje włosy nadmiernie się przetłuszczają? Wykorzystaj proszek do pieczenia. Można zastosować go w dwóch formach jako peeling czy płukanka. Wystarczy łyżeczkę proszku rozpuścić w szklance wody i rozprowadzić miksturę na naszej skórze głowy. Po około 15 minutach można już zmyć substancje, umyć włosy przy pomocy delikatnego szamponu i dokładnie spłukać włosy.

Więcej o: