Jak wyczyścić złoto w domu? Kilka kropli tego produktu sprawi, że biżuteria będzie lśniła jak nowa

Złota biżuteria może być pięknym i efektownym dopełnieniem kreacji, jednak problem pojawia się, gdy na jej powierzchni zaczyna być widoczny nieestetyczny nalot. Co wówczas zrobić? Jest kilka domowych sposobów, dzięki którym odzyska swój blask. Podpowiadamy, jak wyczyścić złoto.

To właśnie dodatek stopy miedzi w złotej biżuterii sprawia, że z czasem może pojawiać się na niej szary nalot. Nie bez znaczenia jest także kontakt złota z promieniami słonecznymi, wilgocią, a nawet kosmetykami. Można jednak zatrzymać blask ulubionych błyskotek na dłużej. Podpowiadamy w jaki sposób. 

Zobacz wideo Szklana butelka z kapslem i brak otwieracza? 5 sposobów na otwarcie butelki

Jak wyczyścić złoto? Wystarczy sięgnąć po produkt znajdujący się w każdej kuchni 

Doskonale z nalotem na ulubionych złotych kolczykach czy pierścionkach, poradzi sobie płyn do mycia naczyń. Wystarczy do miski z ciepłą wodą dodać kilka kropli płynu i zanurzyć w takiej mieszance na 15 minut biżuterię. Po tym czasie przecieramy ją miękką szczoteczką i delikatnie polerujemy ściereczką. Ta metoda sprawdzi się natomiast jedynie w przypadku niewielkich zabrudzeń

Prosty sposób na to, jak wyczyścić złoto w domu

Podobny trik możemy wykorzystać, wyciskając do miseczki sok z cytryny. Zanurzamy biżuterię w nim na około 20 minut lub delikatnie pocieramy połówką cytryny. Później zostawiamy złoto na kilka godzin na miękkiej ściereczce, a na koniec płuczemy w letniej wodzie. 

Jak wyczyścić złoto? Ta pasta poradzi sobie z największymi zabrudzeniami

W przypadku mocnego nalotu warto skorzystać z nieco silniejszych środków, a takim będzie soda oczyszczona. Tworzymy gęstą papkę, dodając do niej troszkę wody i nakładamy na złotą biżuterię. Zostawiamy ją tak na 20 minut, a po tym czasie polerujemy miękką ściereczką i płuczemy pod letnią wodą. 

Więcej o: