Jak wyczyścić zabrudzone ściany? Masz to w swojej łazience. Banalnie prosty trik za grosze!

Małe dzieci w domu, nieudane zmagania w kuchni, czy też po prostu najzwyklejsze codzienne sytuacje - to wszystko sprawia, że nasze ściany każdego dnia narażone są na powstawanie nowych zabrudzeń. Istnieją jednak banalnie proste i tanie domowe sposoby, które ułatwią ci walkę z nieestetycznym problemem. Z pomocą przychodzi... pasta do zębów!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mimo że metoda z użyciem pasty do zębów nie należy do najpopularniejszych, jej działanie może okazać się zbawiennie w skutkach. Praktycznie każda z nas spotkała się już ze ścianami pomalowanymi kredkami przez dziecko, czy też pobrudzonymi przez pryskające na boki jedzenie w kuchni. Najczęściej decydujemy się wówczas na zakup specjalistycznych, kosztownych środków, nie zdając sobie sprawy, że najlepsze rozwiązanie mamy tuż pod swoją ręką.

Sięgnij po pastę do zębów i powiedz "stop" brudnym ścianom. To naprawdę proste! 

Ten domowy sposób na brudne ściany jest nie tylko banalnie prosty, ale również wyjątkowo tani. Niezależnie od tego, jakiej pasty do zębów używasz na co dzień, idealnie sprawdzi się ona przy usuwaniu wspomnianych zabrudzeń. Nie musisz więc inwestować w specjalistyczne produkty! Co będzie ci potrzebne?

  • pasta do zębów
  • gąbka 
  • ściereczka / szmatka 

Od czego należy zacząć? Gąbkę zwilż wodą, nałóż na nią odrobinę pasty do zębów i następnie pokryj plamę. Produkt pozostaw na ścianie na około 2 minuty. Na koniec wilgotną ściereczką zmyj pastę ze ściany i wytrzyj miejsce suchą szmatką. Należy jednak pamiętać, że nie każda farba na twojej ścianie tak samo zareaguje na takie mycie. Przed rozpoczęciem czyszczenia, najlepiej sprawdzić jego działanie w mało widocznym miejscu. 

Pasta do zębów nie jedno ma imię. Domowy sposób na uszczerbki w ścianach 

Próba przybicia gwoździa do ściany skończyła się niepowodzeniem? A może niefortunnie uderzyłaś czymś w ścianę, w efekcie czego powstała w niej dziura? W tym przypadku pasta do zębów sprawdzi się idealnie. Na naruszone miejsce nanieś produkt, uzupełnij nim uszczerbek i pozostaw do wyschnięcia. Po chwili znów będziesz cieszyć się gładką ścianą!

Więcej o: