We wrocławskim barze powiesili kartkę w toalecie. Ma pomóc kobietom, które czują się zagrożone

"Angel shot" to drink, który pozwala uniknąć kłopotów. Na ten pomysł wpadli amerykańscy barmani. Z czasem rozwiązanie stało się popularne w wielu innych krajach.
Zobacz wideo

Pani Aneta opublikowała zdjęcie, które zrobiła w jednym z wrocławskich barów. Widzimy na nim kartkę z instrukcją dla kobiet, które czują się zagrożone. - W damskiej toalecie w jednym z wrocławskich barów wisi taka kartka. I myślę, że jest to super pomysł - brawo! - napisała na Twitterze autorka posta. 

Drink dla kobiet, które czują się zagrożone

- Jeżeli podczas spotkania nie czujesz się bezpieczna lub potrzebujesz pomocy, poproś o drinka "Angel shot" - czytamy w ogłoszeniu. Następnie wymieniono trzy opcje. "Angel shot" spowoduje, że obsługa zamówi kobiecie taksówkę. "Angel shot z lodem" oznacza odprowadzenia do samochodu, natomiast "Angel shot z limonką" ma skutkować wezwaniem policji. 

Pod postem pani Anety na Twitterze pojawiło się wiele komentarzy. Oto niektóre z nich:

Taka instrukcja pozwoli kobietom poczuć się choć trochę bezpieczniej w barach i innych miejscach zabawy.
Bardzo dobra idea!
Widziałam podobną informację w toalecie jednej z restauracji w Sopocie

- czytamy pod zdjęciem.

"Angel shot" został wymyślony przez barmanów ze Stanów Zjednoczonych. Inicjatywa szybko zyskała popularność w innych krajach. Taką kampanię prowadziła m.in. brytyjska policja. Zazwyczaj tego typu ogłoszenia pojawiają się w damskich toaletach. Warto wspomnieć, że wiele osób uważa, że symbol stał się tak popularny, że znają go już także potencjalnie oprawcy. Z tego powodu niektóre lokale stworzyły swoje własne kody. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: