Wypij szklankę tego napoju tuż po przebudzeniu. Zadziała lepiej niż kawa, a organizm będzie ci wdzięczny

Jednym z najpopularniejszych napojów, po który większość z nas sięga rano, to kawa. Okazuje się, że spożywanie jej tuż po przebudzeniu szczególnie na czczo nie jest jednak dobrym pomysłem. Chcąc zadbać o swoje zdrowie, warto zamienić ją na szklankę tego napoju.

To, po jaki napój sięgamy tuż po przebudzeniu, może mieć znaczący wpływ dla naszego zdrowia i samopoczucia. Zamiast rozpoczynać dzień od kawy, polecamy znacznie lepszy i przede wszystkim zdrowszy napój. Wprowadzenie tego prostego nawyku może przynieść zadziwiające efekty. 

Zobacz wideo Jesteś odwodniony? Zrób sobie domowy izotonik!

Picie kawy rano warto zamienić na inny nawyk

W celu pobudzenia rano naszego organizmu wiele osób sięga po filiżankę aromatycznej kawy. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, szczególnie jeśli borykamy się z: nadkwasotą żołądka, wrzodami, zgagą czy refluksem. Co więcej, często możemy osiągnąć skutek odwrotny do zamierzonego. Produkcja kortyzolu, czyli hormonu stresu, który wzrasta tuż po przebudzeniu, a wraz z nim stopniowo też energia, jest bowiem ograniczana przez spożycie kofeiny. Zatem uczucie pobudzenia po kawie może być krótkotrwałe

Co pić rano? Po przebudzeniu najlepszym wyborem jest... woda

Chcąc zapewnić prawidłowe funkcjonowanie organizmu, dzień powinniśmy zaczynać od wody. Choć brzmi to banalnie, to spożywanie wody na czczo ma wiele pozytywnych skutków, dzięki którym możemy poprawić swoje zdrowie i samopoczucie. Do najważniejszych należy: 

  • nawadnianie, 
  • poprawa trawienia, 
  • pobudzenie jelit do działania, 
  • usunięcie nagromadzonych toksyn, 
  • poprawa funkcjonowania układu limfatycznego, krwionośnego i pokarmowego,
  • dodanie energii, 
  • wspomaganie procesu odchudzania. 

Wypij codziennie rano szklankę tego napoju, a efekty cię zaskoczą

Dla jeszcze lepszych efektów tuż po przebudzeniu warto sięgnąć po wodę z dodatkiem soku z połówki cytryny. Nawadnia ona organizm jeszcze lepiej, gdyż zawiera więcej elektrolitów niż sama woda. Witamina C poprawi również naszą odporność, a co więcej sok z cytryny przyspiesza wydzielanie żółci, dzięki czemu taki napój wspomoże trawienie i zapobiegnie zaparciom. 

Lepsze samopoczucie będziemy mogli dostrzec już po dwóch tygodniach regularnego picia wody z cytryną. 

Więcej o: