Niezawodne sposoby Azjatek na piękne włosy. Trzy proste triki sprawią, że pasma będą odżywione i lśniące

Świadoma pielęgnacja włosów to wciąż temat, który nie zadomowił się w pełni w Polsce. Od wielu lat jednak stosują ją Azjatki. Mogą, pochwali się one trikami stosowanymi często od pokoleń, dzięki którym ich fryzury są godne podziwu. Kilka z nich możesz wykonać sama w domu.

Każda kobieta marzy o pięknych lśniących i zdrowych włosach. Choć uzyskanie takiego efektu może wydawać się skomplikowane i czasochłonne to Azjatki udowadniają, że nie musi tak być. Triki, które stosują, bez problemu możesz wdrożyć w codzienną rutynę.

Zobacz wideo Jesteś odwodniony? Zrób sobie domowy izotonik!

Woda ryżowa na włosy: jak ją zrobić i jakie efekty przynosi?

Woda ryżowa stosowana na włosy to jedna z tajemnic Azjatyckiej pielęgnacji włosów. W krajach tych od pokoleń stosuje się tę metodę dbania o pukle. Efektem tego zabiegu są sypkie, błyszczące jak tafla lustra, jedwabiście gładkie i miękko układające się pasma. Mało kto w Polsce wie, że ryż zawiera niezbędne dla włosów proteiny oraz unikatową substancję o nazwie Inozytol, która odbudowuje wewnętrzną strukturę pasm. Wodę ryżową możemy przygotować samodzielnie w domu:

  1. Pół szklanki zwykłego ryżu przesyp do miski i dokładnie wypłucz.
  2. Następnie zalej gorącą, ale nie wrzącą wodą.
  3. Odstaw płukankę na minimum 15 minut.
  4. Po tym czasie odcedź ryż, zachowując wodę.

Powstałą miksturę zabierz ze sobą do łazienki. Włosy umyj jak zwykle, a po spłukaniu szamponu oblej je obficie płukanką z wody ryżowej i pozwól jej pozostać na pasmach przez ok. 10 minut. Następnie spłucz zimną wodą i gotowe.

Szczotkowanie włosów powinno być regularne

Codzienne szczotkowanie włosów w natłoku obowiązków często umyka Europejkom. Azjatki jednak w dalszym ciągu pozostają mu wierne. Czynność ta ma dla pasm wiele zalet, ale przede wszystkim działa jak pobudzający masaż skóry głowy. Dzięki temu odżywia i wzmacnia cebulki włosowe, a to wpływa na porost nowych włosów tak zwanych baby hair. Pozwala to także rozprowadzić sebum zgromadzone u nasady włosów na całą ich długości. Nasze końcówki w ten sposób zostają naturalnie nawilżone. Pamiętajmy, jednak że Azjatki do tego zabiegu wybierają jedynie naturalne szczotki, czyli te z włosiem dzika lub z drewnianymi szpilkami.

Głębokie oczyszczenie skalpu, czyli piling skóry głowy

Wymieniając ważna dla Azjatek zabiegi na włosy, nie możemy ominąć oczyszczania skalpu. W krajach tych popularne są profesjonalne i długie zabiegi często połączone z masażem skóry głowy. W warunkach domowych jednak stawiają one raz w tygodniu na piling skóry głowy. Zabieg ten:

  • usuwa martwy naskórek,
  • odblokowuje pory
  • normalizuje wydzielanie sebum,
  • wspomaga prawidłową mikroflorę bakteryjną skalpu,
  • zapobiega łupieżowi,
  • zmniejsza przetłuszczanie się włosów.

Możemy wykonać go np. z wykorzystaniem soli drobnoziarnistej. Mieszamy ją z szamponem, zwilżamy włosy ciepłą wodą i nakładamy peeling. Wykonujemy delikatny masaż, po czym spłukujemy mieszankę. Następnie dokładnie myjemy włosy. Taki peeling jest mocny, więc nie wolno go wykonywać, gdy mamy jakiekolwiek podrażnienia na skórze głowy.

Więcej o: