To zastosowanie folii aluminiowej ułatwia życie! Włóż ją do zmywarki, a efekt cię zaskoczy

Brudne naczynia i sztućce po włożeniu ich do zmywarki powinny być już czyste. Niestety, nie zawsze się tak dzieje. Sposób, aby wyglądały jak nowe po każdym myciu, jest banalnie prosty! Wystarczy folia aluminiowa, której zastosowanie w kuchni jest nieocenione.

Folia aluminiowa jest bardzo pomocna w kuchni. Pomaga w pieczeniu, ale też przydaje się podczas polerowania i czyszczenia. Tym razem, polecamy włożyć ją do zmywarki. W ten sposób zaoszczędzisz!

Zobacz wideo Zorganizuj i uporządkuj swoją szafę na wiosnę

Folia aluminiowa w kuchni. Do czego się przyda?

Najczęściej folię aluminiową wykorzystujemy do pieczenia ryby i mięsa, a także ziemniaków i ciast. Zatroskane mamy, ale też ojcowie zawijają w nią dzieciom kanapki do szkoły. To także sposób, na zatrzymanie ciepła, kiedy zależy nam, aby posiłek dotarł z nieobniżoną temperaturą w inne miejsce. Folia aluminiowa jest znakomitym sposobem na upieczenie potraw na grillu, zarówno mięs, jak i warzyw.

Folia aluminiowa w zmywarce. W ten sposób zaoszczędzisz pieniądze!

Naczynia po myciu w zmywarce czasem wyglądają na niedomyte, z powodu osadzającej się na nich twardej wody. Pojawiają się zacieki, które sprawiają, że musimy umyć je jeszcze raz, tracąc pieniądze na kapsułki i na wodę. Niektóre osoby używają dodatkowo środków ułatwiających polerowanie sztućców i szkła. Istnieją też specjalne rodzaje kapsułek, czy proszków, które sprawiają, że naczynia po wyjęciu ze zmywarki, będą błyszczały. Mamy lepszy sposób, który w dodatku jest tani! Wystarczy folia aluminiowa, którą włożysz do zmywarki. Zwiń arkusz w kulkę i wrzuć na dowolną półkę. Folia zatrzymuje wodę, a więc niepotrzebne krople nie osadzą się już na naczyniach i sztućcach. Będą wyglądały jak nowe!

Inne nietypowe zastosowanie folii aluminiowej. Może cię zaskoczyć!

Folia idealnie sprawdzi się również jako... zmywak. Wystarczy zgnieść ją i użyć, jako poręczne narzędzie do czyszczenia różnych powierzchni. Pomoże usunąć przede wszystkim kamień, ale też przypalenia, czy osad z tłuszczu. Jest plastyczna, a więc łatwo dopasujemy kształt tego nietypowego "zmywaka" do dłoni. Folia aluminiowa to także sposób, na elektryzujące się włosy. Wystarczy je nią przetrzeć. 

Więcej o: