Domowy sposób na ślimaki w ogrodzie. Triki ogrodników, które nie zawodzą. Są darmowe i skuteczne

Domowe sposoby na ślimaki w ogrodzie to metody, które może wykorzystać każdy. Są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne i nie stanowią zagrożenia dla środowiska. Zastosuj jedną z nich i pozbądź się plagi nieproszonych gości ze swojej posesji.

W ogrodzie można spotkać ślimaki ze skorupkami oraz bez. Pierwsze z nich nie stanowią takiego utrapienia, co te drugie. Szkody, jakie najczęściej wyrządzają w ogrodzie to wygryzione dziury w liściach, owocach, kwiatach czy nawet korzeniach roślin. Należy jednak pamiętać o ważnej roli, jaką pełnią ślimaki w środowisku. Poprzez zjadanie resztek martwych zwierząt i roślin usuwają odpady oraz tworzą ziemię kompostową. Zanim zdecydujesz się na usunięcie ślimaków z ogrodu, zastanów się, czy jest to konieczne. Jeśli tak, wykorzystaj metody, które są naturalne oraz ekologiczne.

Zobacz wideo Płyny na owady - naturalne sposoby na pozbycie się insektów

Agnieszka Kaczorowska "Cudny strój kąpielowy" Agnieszki Kaczorowskiej. Teraz jest na wyprzedaży

Sposób na ślimaki bez skorupy w ogrodzie. Działaj prewencyjnie poprzez usuwanie naturalnych kryjówek

Domowe sposoby na pozbycie się ślimaków z posesji to również działanie prewencyjne. Warto pamiętać, że w naszym ogrodzie panował porządek. Prace, które należy wykonywać regularnie to koszenie trawy, wyrywanie chwastów, sprzątanie gałęzi oraz innych roślin, które mogłyby tworzyć miejsce schronu dla ślimaków. Raz na jakiś czas podczas słonecznych dni przekop płytko ziemię przy pomocy motyczki. Dzięki temu jaja intruzów wydostaną się na powierzchnię i wyschną.

Kleszcz Oprysk na kleszcze. Te dwa składniki zapewnią skuteczną ochronę

Domowe sposoby na ślimaki w ogrodzie. Wykorzystaj metodę podlewania roślin rano

Ślimaki żerują głównie w nocy oraz po opadach deszczu. Zrezygnuj z podlewania roślin wieczorem, gdyż stwarzasz im idealnie warunki do bytowania. Zamiast tego wykonuj tę czynność rano. Liście oraz łodygi roślin szybciej obeschną, a ślimaki nie wyjdą, żeby żerować, tylko schowają się przed słońcem. Taka prosta czynność może wiele zmienić i nie wymaga stosowania specjalnych środków.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: