Te rośliny przynoszą bogactwo i szczęście. Warto mieć je w swoim domu

Czy rośliny mogą uspokajać, wprowadzić spokój i radość do naszego domu, a nawet zapewnić nam szczęście w sferze finansowej? Według Feng Shui owszem. Szczególnie te cztery rośliny mają wykazywać niezwykłe działanie.

Feng Shui swoje początki ma już w starożytności. Jest to praktyka planowania przestrzeni, która ma zapewnić nie tylko zgodę ze środowiskiem naturalnym, ale też zapewnić spokój i szczęście. Pomocne w tym aspekcie są także rośliny. Które kwiaty zgodnie z chińskimi wierzeniami powinniśmy postawić na naszym parapecie? 

Zobacz wideo Szklana butelka z kapslem i brak otwieracza? 5 sposobów na otwarcie butelki

Skrzydłokwiat — oczyści w domu atmosferę

W ostatnim czasie skrzydłokwiat stał się kwiatem coraz chętniej wybieranym w naszych domach. Jest to zasługa nie tylko prostej pielęgnacji i pięknego wyglądu, ale też jego innych zalet. Skrzydłokwiat doskonale bowiem oczyszcza i nawilża powietrze. Dodatkowo według Feng Shui zapewnia dobrą energię i szczęście. 

 

Orchidea — zachwyca nie tylko wyglądem 

Najlepszym miejscem na ustawienie orchidei będzie sypialnia. Ma do zaoferowania nie tylko efektowny wygląd. Uważa się, że kwiat ten nie tylko bardzo uspokaja i odpręża, ale też działa niczym afrodyzjak.

 

Grubosz jajowaty — jego działanie jest wyjątkowo korzystne na sferę finansową 

Nie bez powodu grubosz nazywany jest drzewkiem szczęścia. Jego obecność w domu zmniejsza poziom stresu i wprowadzi wśród domowników radość. Na tym nie koniec jednak jego zalety, gdyż roślina ta zapewnia podobno również szczęście w finansach. 

 

Anthurium — doskonała nie tylko do domu, ale i pracy

Pomaga w osiągnięciu sukcesu, dodaje pewności siebie, pozwala się lepiej skoncentrować. To właśnie z tych powodów najlepiej umieścić anthurium na biurku, przy którym pracujemy. Można ustawić ten kwiat także w pokoju dziecięcym, gdyż według Feng Shui przyspiesza on naukę. 

 
Więcej o: