Maja Bohosiewicz szczerze o leczeniu psychiatrycznym. "Zrozumiałam, że naprawdę potrzebuje pomocy"

Maja Bohosiewicz opublikowała na Instagramie szczery, poruszający post. Zaapelowała, aby nie ignorować sygnałów, świadczących o tym, że potrzebujemy pomocy. Także ona nie bała się sięgnąć po pomoc psychiatryczną. Wyjaśniła, co było tego powodem.

Maja Bohosiewicz to jedna z tych gwiazd, która nie boi się mówić wprost o ważnych tematach. Przykładem jest jej ostatni, bardzo szczery wpis, w którym poruszyła temat chorób psychicznych. Wyznała, że rok temu sama potrzebowała pomocy i skorzystała z niej, aby na nowo nabrać sił. 

Zobacz wideo Maja Bohosiewicz intensywnie trenuje na sali ćwiczeń

Maja Bohosiewicz opowiedziała o swoich problemach psychicznych

Na profilu instagramowym Mai Bohosiewicz pojawiło się czarnobiałe zdjęcie. Aktorka siedzi przy oknie i uśmiecha się. Opis zdjęcia nie jest jednak radosny, ponieważ celebrytka zdecydowała się poruszyć bardzo ważny temat. Wyznała, że rok temu potrzebowała pomocy i znalazła ją w zakładzie psychiatrycznym. Opowiedziała o załamaniu nerwowym, które doprowadziło ją do tej ważnej decyzji.

Moje myśli zaczęły świdrować w głowie: - jak obetne takie grube łodygi? Skąd wezmę taki wysoki wazon? Jak naleje wody do tak wielkiego wazonu? Jak przeniosę wazon z pod zlewu na stół???
Uklękłam na ziemii i zaczęłam wyć. Wszystkiego było już za dużo.

Natłok spraw okazał się dla aktorki zbyt duży. Nie udźwignęła tego psychicznie i nie bała się zwrócić po pomoc. Jak możemy wnioskować- znalazła ją "W Psychiatryku", bo taką lokalizację oznaczyła w poście.

zebrałam się do kupy zrozumiałam, że na prawdę potrzebuje pomocy specjalisty skoro dekompensuje się na czymś tak błahym.

-wyznała.

Maja Bohosiewicz nawołuje do szukania pomocy w trudnych momentach

Na swoim przykładzie Maja Bohosiewicz postanowiła namówić jej obserwatorów i obserwatorki do nierezygnowania z szukania pomocy. Taki krok zwykle wymaga odwagi, a przede wszystkim chęci ze strony osoby załamanej, czy po prostu chorej. Nie można bagatelizować nawet najmniejszych oznak, ponieważ skutki tego mogą być tragiczne. Aktorka napisała:

Rok później, mogę tylko z całego serca namówić was na to abyście nie bagatelizowali swojego zdrowia psychicznego. Swojego ani swoich bliskich. Pójście do specjalisty czyli PSYCHIATRY - to konieczność.
 

Pomocy można szukać również anonimowo. Całodobowo czynny jest bezpłatny numer telefonu 116 123, pod którym dyżurują specjaliści Instytutu Psychologii Zdrowia PTP, udzielając wsparcia i pomocy psychologicznej osobom potrzebującym. Warto przekazać informację również swoim dzieciom, dla których czynna jest również bezpłatnie, anonimowo i całodobowo linia telefoniczna z numerem 116 111.

Więcej o: