Najlepszy sposób na mrówki w ogrodzie? Wydasz na niego tylko 2 zł. Pozbądź się problemu na dobre

Relaks w przydomowym ogródku po ciężkim dniu, to z pewnością jeden z najprzyjemniejszych momentów szczególnie latem, gdy dopisuje pogoda. Niestety można on zostać skutecznie zakłócony przez szkodniki tj. mrówki. Jest jednak kilka prostych trików na to, jak pozbyć się nieproszonych gości. Zdradzamy najskuteczniejszy sposób na mrówki w ogrodzie.

W poszukiwaniu pożywienia czy gniazda mrówki mogą uszkadzać pąki kwiatów, ale też drzewa czy drewniane elementy budynków. Gdy zobaczymy je w ogrodzie, nie należy zwlekać do momentu, w którym staną się prawdziwą plagą. Warto wówczas zastosować te proste domowe triki

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Oprysk na mrówki w ogrodzie. Jest banalnie prosty w przygotowaniu 

Naturalny i prosty sposób na pozbycie się mrówek? Z pomocą przychodzi... ocet! Przygotowanie oprysku na jego bazie nie jest trudne ani pracochłonne. Wystarczy go wymieszać w proporcji 1:1 z wodą i przelać do butelki z atomizerem. Dla lepszego efektu możemy dodać do takiego oprysku trochę soku z cytryny

Szybki sposób na mrówki w ogrodzie. Najlepsze środki na mrówki znajdziesz w swojej kuchni 

Jak się okazuje, ocet nie jest jedynym produktem z naszej kuchni, który pomoże nam pozbyć się mrówek z ogrodu. Równie dobrą skutecznością może się poszczycić: proszek do pieczenia, cynamon, soda oczyszczona, kawa. Należy dowolny z nich rozsypać w miejscu, gdzie występują mrówki. Taki zapach szybko je stamtąd przepędzi. Taka metoda jest bezpieczna dla naszych roślin, więc bez obaw możemy z niej skorzystać. 

Rośliny odstraszające mrówki. Wzbogać ogród o te odmiany 

Jeśli już jesteśmy przy zapachach odstraszających, to warto wspomnieć również o mięcie, wrotyczu, rozmarynie, majeranku, tymianku, lawendzie czy nagietku lekarskim. Wszystkie te rośliny i zioła zadziałają jak naturalny odstraszacz, dlatego polecamy zasadzenie ich w ogrodzie. W ten sposób możemy zapobiec kolejnym wizytom tych niechcianych gości. 

Więcej o: