Najbardziej przyjazne rasy psów. Są idealne dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Ich ceny mogą zaskoczyć

Pies to niezaprzeczalnie najlepszy przyjaciel człowieka. Nic dziwnego więc, że to właśnie na to zwierze często pada wybór gdy szukamy pupila zwłaszcza w domach z dziećmi. Wiemy, na jakie rasy najlepiej wtedy postawić. Są niezwykle przyjazne, choć ich ceny potrafią czasem zaskoczyć.

Jeżeli chcemy, aby w naszym domu pojawił się nowy kudłaty członek rodziny, nasza decyzja powinna być podjęta rozważnie. Trzeba dokładnie przemyśleć, na jakie zwierze się zdecydujemy zwłaszcza jeżeli w naszym domu są także dzieci. Dziś przedstawimy trzy najbardziej przyjazne i łagodne rasy.

Zobacz wideo Wracamy na siłownię, czyli jak zaplanować treningi i dobrze się do nich przygotować?

Joanna OpozdaJoanna Opozda w sukience na wesele za 93 zł. Fani "miód na moje oczy"

Przyjazne rasy psów: golden retriever jest jednym z nich

Rasa golden retriever jest niezwykle przyjazna i oddana swojej rodzinie. Ponadto są to psy, które okazują się doskonałymi opiekunami małych dzieci. Warto widzieć, że wykorzystuje się je nawet w dogoterapii. Goldeny są spokojne, cierpliwe i mądre. Mają łagodne usposobienie i bez trudu akceptują inne zwierzęta domowe, w tym koty. Za takiego towarzysza trzeba jednak też sporo zapłacić. Cena golden retrievera waha się od około 2500 do 3500 zł

Boksery są przyjazne i łagodne. To idealny towarzysz dla rodziny

Jeżeli wasza rodzina ma powiększyć się o kudłatego przyjaciela, a posiadasz w swoim domu dzieci, zastanów się, czy wybór nie powinien paść na boksera. Gdy dzieci są małe, spokojne psy, jakimi są boksery, traktują je z niespotykaną u innych czworonogów delikatnością, czułością i troską. W moencie gdy nasze pociechy podrastają, boksery zmieniają się w doskonałych kompanów do zabaw. Choć może na pierwszy rzut oka sprawiają inne wrażenie, są naprawdę łagodne i można im zaufać. Tę rasę w mniej znanych hodowlach kupimy za około 4000 zł.

Czym podlewać pomidory, aby rosły bujne? Ta metoda za grosze dodatkowo ochroni je przed zarazą ziemniaczanąCzym podlewać pomidory, aby były bujne? Ta metoda ochroni je przed zarazą

Mały pies przyjazny dla dzieci? Postaw na buldoga francuskiego

Krótkowłosy, zatem łatwy w pielęgnacji buldog francuski to idealny towarzysz dla rodzin z małym metrażem. Rasa ta jest dość energiczna i ruchliwa, ale ma takie gabaryty, że nie ma obawy, iż stratuje raczkujące niemowlę czy przewróci malca uczącego się chodzić. W kłębie dorosły osobnik ma średnio 24-35 cm, a ważą od 8 kg do 14 kg. Cena za szczeniaka waha się od 3 000 zł do 6 000 zł.

Więcej o: