Najbardziej przyjazne rasy psów. Są idealne dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Ich ceny mogą zaskoczyć

Pies to niezaprzeczalnie najlepszy przyjaciel człowieka. Nic dziwnego więc, że to właśnie na to zwierze często pada wybór gdy szukamy pupila zwłaszcza w domach z dziećmi. Wiemy, na jakie rasy najlepiej wtedy postawić. Są niezwykle przyjazne, choć ich ceny potrafią czasem zaskoczyć.

Jeżeli chcemy, aby w naszym domu pojawił się nowy kudłaty członek rodziny, nasza decyzja powinna być podjęta rozważnie. Trzeba dokładnie przemyśleć, na jakie zwierze się zdecydujemy zwłaszcza jeżeli w naszym domu są także dzieci. Dziś przedstawimy trzy najbardziej przyjazne i łagodne rasy.

Zobacz wideo Wracamy na siłownię, czyli jak zaplanować treningi i dobrze się do nich przygotować?

Przyjazne rasy psów: golden retriever jest jednym z nich

Rasa golden retriever jest niezwykle przyjazna i oddana swojej rodzinie. Ponadto są to psy, które okazują się doskonałymi opiekunami małych dzieci. Warto widzieć, że wykorzystuje się je nawet w dogoterapii. Goldeny są spokojne, cierpliwe i mądre. Mają łagodne usposobienie i bez trudu akceptują inne zwierzęta domowe, w tym koty. Za takiego towarzysza trzeba jednak też sporo zapłacić. Cena golden retrievera waha się od około 2500 do 3500 zł

Boksery są przyjazne i łagodne. To idealny towarzysz dla rodziny

Jeżeli wasza rodzina ma powiększyć się o kudłatego przyjaciela, a posiadasz w swoim domu dzieci, zastanów się, czy wybór nie powinien paść na boksera. Gdy dzieci są małe, spokojne psy, jakimi są boksery, traktują je z niespotykaną u innych czworonogów delikatnością, czułością i troską. W moencie gdy nasze pociechy podrastają, boksery zmieniają się w doskonałych kompanów do zabaw. Choć może na pierwszy rzut oka sprawiają inne wrażenie, są naprawdę łagodne i można im zaufać. Tę rasę w mniej znanych hodowlach kupimy za około 4000 zł.

Mały pies przyjazny dla dzieci? Postaw na buldoga francuskiego

Krótkowłosy, zatem łatwy w pielęgnacji buldog francuski to idealny towarzysz dla rodzin z małym metrażem. Rasa ta jest dość energiczna i ruchliwa, ale ma takie gabaryty, że nie ma obawy, iż stratuje raczkujące niemowlę czy przewróci malca uczącego się chodzić. W kłębie dorosły osobnik ma średnio 24-35 cm, a ważą od 8 kg do 14 kg. Cena za szczeniaka waha się od 3 000 zł do 6 000 zł.

Więcej o: