Stripowanie to nowy i niezawodny sposób na czyste ubrania. Ta metoda jest świetna i banalnie prosta!

Stripowanie to nowy, skuteczny sposób na pranie, o którym w ostatnim czasie zrobiło się bardzo głośno. Ta metoda pozwala na jeszcze dokładniejsze pozbywanie się brudu z ubrań, ale także pościeli, czy ręczników. Czym się różni od tej, którą dobrze znamy?

Pranie nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków, ale niestety- jest codziennością, która gra gwarantuje czyste ubrania, ręczniki, czy pościel. Wrzucając je jednak do pralki, nie zawsze mamy pewność, że uda się doprać największe zabrudzenia. Czasem wymaga to aż kilku prań, a przez to tracimy prąd i wodę, oraz chemiczne środki. Jest sposób, aby tego uniknąć. Od pewnego czasu w internecie króluje nowy trend, który może znacznie ułatwić tę czynność.

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Jak skutecznie prać rzeczy w pralce? Na te rzeczy uważaj

Błąd, który wiele osób popełnia podczas prania, to nieodpowiednia temperatura, ale też długość procesu. Ubrania mogą wówczas się nie doprać, skurczyć, albo rozciągnąć. Ulegają wówczas zniszczeniu, które może okazać się nawet nieodwracalne. W przypadku ciężkich plam lepiej wcześniej takie rzeczy namoczyć np. w wybielaczu. Nie wrzucać do pralki też zbyt wielu rzeczy, ponieważ wtedy szansa na dopranie bardzo zabrudzonej rzeczy zmniejsza się. Ważne jest też odwirowywanie.

Nowy skuteczny sposób na pranie to hit internetu! Czym jest stripowanie?

Stripowanie to nowa, popularna aktualnie metoda prania. Gwarantuje jeszcze dokładniejsze pozbycie się brudu z tkanin! Polega na starannym przygotowaniu rzeczy do prania poprzez namaczanie. Namaczanie może trwać nawet kilka godzin, a na celu ma pozbycie się tych zabrudzeń, których być może na pierwszy rzut oka nie widać. To mydliny, zaschnięte paprochy i resztki rozlanych napojów, które być może były przezroczyste, ale oblepiały tkaniny. Taka metoda jest idealna np. dla ręczników, ścierek kuchennych, pieluch wielorazowych, pościeli, odzieży roboczej, obrusów czy mocno zabrudzonych ubrań. To tak naprawdę sprawdzony sposób, który znały jeszcze nasze babcie! Teraz w internecie można znaleźć wiele porad na ten temat, ale to właśnie dawniej moczono ubrania w dużej, żeliwnej wannie, aby pozbyć się całego, a nie tylko częściowego brudu.

Nowy sposób prania? Stripowanie to sprawdzona i skuteczna metoda na czyste ubrania

Sposoby są dwa. Pierwszy, to wielogodzinne namaczanie ubrań w wodzie, aby finalnie wrzucić je do pralki. Druga, to jedynie namaczanie, ale w specjalnie przygotowanej cieczy.

1. Napełnij wannę gorącą wodą.

2. Dodaj w proporcji 1:1:2:

  • Boraks – sól sodowa kwasu borowego (ekologiczny środek czyszczący, który bez trudu kupisz w Internecie),
  • sodę oczyszczoną,
  • dowolny detergent, który zwykle używasz do prania.

Koniecznie wymieszaj, aby środki się rozpuściły. Teraz przełóż tam pranie na ok. 4 godziny. Po tym procesie ubrania możesz opłukać w pralce, lub w świeżo nalanej do wanny wodzie. Gotowe!

Więcej o: