Najlepszy domowy sposób na muchy. Kosztuje tylko 2 zł, a działa szybko i skutecznie

Domowe sposoby na muchy są zdecydowanie tańsze niż sklepowe środki, a przy tym równie skuteczne. Ich przygotowanie nie zajmie wiele czasu, natomiast może nam pomóc pozbyć się problemu nieproszonych owadów raz na zawsze. Oto kilka trików, które warto znać.

Wpadają do domu przez uchylone okna lub drzwi, są natrętne, irytują swoim bzyczeniem, a w dodatku zanieczyszczają jedzenie. Muchy szczególnie latem mogą być prawdziwą plagą, jednak jest sposób na to, aby jej zapobiec. Znamy kilka prostych i tanich metod, które rozwiążą ten problem

Zobacz wideo Muszki owocówki - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Lepy na muchy to przeżytek. Wykorzystaj ten trik, a owady będą omijały twój dom z daleka

Woda, strunowy woreczek i kilkugroszowe monety zadziałają na muchy lepiej niż lep czy inny środek odstraszający. Wystarczy monety umieścić w woreczku, zalać je wodą i szczelnie zamknąć. Taką pułapkę wieszamy nad oknami lub drzwiami balkonowymi. Co nam to daje? Przeszkodę nie do pokonania! Przynajmniej dla much, które będą dodatkowo zdezorientowane, widząc mieniące się monety. 

Sprawdzony środek na muchy? Potrzebujesz trzech składników

Domowy oprysk na muchy przygotujemy z octu jabłkowego odrobiny wody i kilku kropel olejku eterycznego — najlepiej waniliowego lub lawendowego. Po wymieszaniu wszystkich składników przelewamy całość do butelki z atomizerem, a następnie spryskujemy i przecieramy parapety oraz kuchenne blaty. 

Co odstrasza muchy? Rośliny, które warto mieć w pobliżu okien 

Nie jest to jedyny zapach, który zniechęci muchy do przebywania w naszym domu. Kwiaty tj. lawenda, bazylia czy mięta również skutecznie je odstraszą swoim intensywnym aromatem. Warto ustawić je zatem w doniczkach na parapetach, ale też na balkonie czy tarasie. Nie tylko pozbędziemy się problemu much, ale przy okazji zyskamy piękną ozdobę. 

Więcej o: