Sposób na miękkie i pachnące pranie jest banalnie prosty! Wystarczy, że wrzucisz do pralki dwie rzeczy

Jak prać ubrania, żeby miały piękny zapach i były miękkie? Ten sposób sprawi, że takie będą również ręczniki i pościel. Wystarczy wrzucić do prania te dwie rzeczy, a już nigdy nie będziesz się martwić, jaki sposób na pranie jest najlepszy.

Pranie ręczników, pościeli, czy ubrań to niemal codzienna czynność, która wymaga od nas segregacji tkanin, kolorów, ale też nastawienia odpowiedniej temperatury, czy prędkości. Warto przy tym się pomylić, a skutkiem mogą być zniszczone rzeczy. Jest kilka trików, aby tego uniknąć. Wiemy, co dodać do prania, aby nie tylko było czyste, ale i miękkie, oraz pachnące. Wystarczą dwa produkty.

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Jak robić pranie, aby nie zniszczyć tkanin? To podstawowe zasady

Zanim zrobisz pranie, upewnij się, czy ubrania są odpowiednio posegregowane. Ważne są nie tylko kolory, aby przypadkiem ich nie zafarbować, ale i rodzaj tkanin. Na pozostawionych metkach znajdziesz informację o tym, w jakiej temperaturze i które najlepiej jest prać. Wg tego kodu działaj w trakcie wkładania ubrań do pralki. Jeśli metki zostały wycięte lub są zniszczone, krótka podpowiedź:

  • 90°C – ręczniki, piżamy,
  • 60°C – pościel, obrusy, ubrania dziecięce
  • 40°C – ubrania bawełniane, dżins, koszule
  • 30°C – tkaniny delikatne takie, jak koronki, jedwab, wełna czy rajstopy.

Jak prać ubrania, aby miały piękny zapach? Spróbuj tego triku

Płyny do prania i płukania tkanin mogą mieć fantastyczne zapachy, jednak zazwyczaj są one czysto chemiczne i nie oddają naturalnych aromatów np. kwiatowych. Bezpieczna i sprawdzona metoda, to dodanie do prania olejku eterycznego w ulubionym zapachu. Wkraplaj go bezpośrednio do bębna pralki, a nie do szufladki na proszek. Zapach rozniesie się na wszystkie ubrania w pralce.

Jak prać ręczniki, żeby były miękkie? Ten sposób sprawdzi się też przy innym praniu

Sprawdzony trik, to dodanie do prania łyżeczki sody oczyszczonej. Sprawi, że materiał napęcznieje, przez co stanie się puchaty i miły w dotyku. Tyczy się to przede wszystkim ręczników.

Więcej o: