Szczotka prostująca włosy sprawi, że pasma będą gładkie i lśniące w kilka minut

Szczotka prostująca włosy staje się w ostatnim czasie zarówno w Polsce jak i na świecie coraz bardziej popularna. Sprawia ona, że bez użycia prostownicy nasze pasma są gładkie i nie puszą się. Sprawdź, na czym polega fenomen tego urządzenia i jak go prawidłowo używać.

Każda kobieta marzy o idealnej fryzurze bez zbędnego wysiłku. Czasem, aby jednak nasze pasma układały się w odpowiedni sposób, musimy spędzić dużo czasu przed lustrem. Istnieje jednak urządzenie, które może znacząco skrócić te zabiegi, mowa oczywiście tu o szczotce prostującej włosy. Wytłumaczymy dziś jak jej prawidłowo używać i jak działa.

Zobacz wideo Szklana butelka z kapslem i brak otwieracza? 5 sposobów na otwarcie butelki

Szczotka prostująca włosy - jak działa o urządzenie?

Szczotka prostująca do włosów to nic innego jak produkt 2 w 1, który jednocześnie rozczesuje włosy jak tradycyjna szczotka, a także prostuje je i wygładza. Po jej użyciu nasze pasma stają się gładkie i lśniące, a dodatkowo się już nie puszą.

Konstrukcja tego sprzętu przypomina standardową, najczęściej płaską szczotkę do czesania. Za ząbkami umieszczona jest jednak płytka, która nagrzewa się po podłączeniu urządzenia do prądu i ustawieniu preferowanej temperatury.

Szczotka do prostowania włosów. Na czym polega jej fenomen?

Największym plusem takiej szczotki prostującej jest to, że nie niszczy one włosów tak mocno jak np. prostownica. Urządzenie to nie naraża naszych pasm na aż tak wysoką temperaturę. Ponadto warto wiedzieć, że poprzez ząbki wytwarzane ciepło dociera równomiernie do wnętrza pasm, dzięki czemu prostowanie na niższej temperaturze również będzie efektywne.

Szczotki takie zdecydowanie najlepiej sprawdzą się przy pasmach falowanych i lekko kręconych. Mocne sprężynki mogą być dość trudne do rozprostowania bez użycia prostownicy.

Jak używać szczotki do prostowania włosów? To proste i szybkie

Zanim przystąpimy do użytkowania naszej szczotki, musimy pamiętać, że jest ona przeznaczona do stosowania na całkowicie suchych włosach. Mokre pasma są bardziej podatne na uszkodzenia wywołane wysoką temperaturą, dlatego odradza się takiego stosowania. Przed użyciem szczotki prostującej jeśli kosmyki są mocno splątane, delikatnie je rozczesz. Następnie wybierz temperaturę, do jakiej chcesz rozgrzać urządzenie. Im bardziej wrażliwe i delikatne włosy, tym powinna być ona niższa. Kiedy już osiągnie ona odpowiednią temperaturę, przeciągaj nią po kolejnych pasmach od nasady aż po końce, aby je wygładzić. W zależności od długości kosmyków stylizacja zajmuje do 10 minut.

Więcej o: