Ta roślina to najlepszy sposób na muszki owocówki! Szybko je odstraszy. Zazwyczaj dodajesz ją do zupy

Znamy skuteczny sposób na muszki owocówki, dzięki którym znikną szybko i nie wrócą. Wszystko, czego potrzebujesz, masz prawdopodobnie w swojej kuchni. Tę jedną roślinę zazwyczaj dodajesz tylko do zup, dziś jednak zastosuj ją jako odstraszacz.

Muszki owocówki potrafią w bardzo szybkim czasie pojawić się w naszych domach. Gdy się już zadomowią ciężko się ich pozbyć. Okazuje się, jednak że w domowych warunkach jesteśmy w stanie sami przygotować odstraszacze na te mały owady. Jedną z potrzebnych rzeczy masz w swoim przyprawniku.

Zobacz wideo Jesteś odwodniony? Zrób sobie domowy izotonik!

Muszki owocówki: jak się pozbyć tego problemu?

Receptory węchowe u muszek owocówek są bardzo czułe i pozwalają im wyczuć woń etanolu i octan etylu z odległości nawet kilkunastu metrów. Pojawiają się zatem wszędzie tam, gdzie psują się owoce. Jeżeli nie chcemy, aby szybko zawitały w naszym domu, w pierwszej kolejności zadbajmy, aby nic ich nie przyciągnęło. Zwróćmy uwagę więc, aby w kuchni nie znalazły się popsute owoce. Co więcej, gromadzą się one także nad koszami na śmieci i brudnymi naczyniami, dlatego starannie usuwajmy wszelkie nieczystości z kuchni. Jeżeli odetniemy im bezpośredni dostęp do pożywienia, prędzej czy później opuszczą nasz dom.

Sposób na muszki owocówki: liść laurowy szybko je odstraszy

Muszki owocówki tak jak każde inne zwierze czy owad nie lubią pewnych zapachów. W tym przypadku jako idealny odstraszacz sprawdzi się liść laurowy, którego my tak chętnie używamy do wzmacniania smaku np. zup czy sosów. Aby pozbyć się tych małych intruzów, wystarczy porozkładać te niepozorne listki w niewidocznych miejscach kuchni lub innych pomieszczeń, w których się pojawiają np. w koszu na owoce. Ich zapach powinien zniechęcić muszki owocówki do wizyt i rozmnażania się.

Jak pozbyć się muszek owocówek z domu? Wykorzystaj  naturalne odstraszacze

Muszka owocówka nie lubi nie tylko zapachu liścia laurowego. Jako idealny odstraszacz sprawdzi się także cytryna i goździki. Posiadają one silny zapach, dlatego skutecznie odstraszają muszki owocówki muchy i komary. Jak wykonać ten skuteczny odstraszacz? Oto instrukcja:

  1. Przekrój cytrynę na pół.
  2. Do każdej części wbij ok. 10 goździków.
  3. Tak przygotowane owoce ustaw tam, gdzie muszki pojawiają się najczęściej.
  4. Po krótkim czasie owady znikną i nie pojawią się też nowe.

Możemy używać go zarówno w domu jak i na balkonie czy w ogrodzie.

Więcej o: