Jak pozbyć się zakwasów? Znamy sposób na powrót do formy. Działa błyskawicznie i nic nie kosztuje

Jaki sposób na zakwasy jest najlepszy? Warto zadać sobie najpierw pytanie: jak pozbyć się zakwasów? Skuteczność jest tutaj bardzo ważna, tak samo jak szybka regeneracja. Znamy domowe sposoby na zakwasy, które nic nie kosztują, a są zbawienne dla sportowców.

Uprawianie sportu to "samo zdrowie" jednak może mieć efekty uboczne. Łatwo o kontuzję, a zwłaszcza początkujący mogą cierpieć również na zakwasy. Zakwasy przydarzają się również zawodowym sportowcom, ale wymagają wówczas większego wysiłku. Bywają uciążliwe i bolesne. Jak się ich pozbyć i szybko wrócić do formy? Mamy na to kilka sposobów.

Zobacz wideo Kontrowersje wokół Igi Świątek już na samym starcie Wimbledonu

Skuteczny, domowy sposób na zakwasy. Wystarczy ci... woda!

Woda jest zbawienna dla zakwasów. Przede wszystkim sprawdzi się ta ciepła, w której zamoczysz ciało. Rozluźnia mięśnie i pozwala im odpocząć. Jeśli dodasz do niej rozgrzewające olejki eteryczne, jeszcze przyspieszysz etap regeneracji, ponieważ usprawniają krążenie. Latem, kiedy ciepła kąpiel może być niebezpieczna, możesz zastosować też inną metodę. To naprzemienny prysznic- gorący i zimny

Jak pozbyć się zakwasów? Rozciągnij swoje mięśnie

Na ból po ćwiczeniach, skuteczne okazują się inne ćwiczenia. Najlepsze będzie cardio, czyli ćwiczenia niewymagające siłowo, które rozgrzeją nasze ciało. Idealnie zadziałają w połączeniu z rozciąganiem. Takie czynności zwiększą zakres ruchowy mięśni i stawów. Stosując rozciąganie regularnie przed i po treningu zmniejszysz szansę pojawiania się zakwasów. Pamiętaj też o regularnym nawadnianiu organizmu.

Skąd się biorą zakwasy? To naturalny, biologiczny proces

Zakwasy to nic innego, jak uraz mięśni. Sportowcy często żartują, że jeśli mięśnie bolą, to oznacza, że rosną. Coś w tym jest, ponieważ dyskomfort powstały na skutek zakwasów to dowód na to, że mięśnie ciężko pracowały. Z biologicznego punktu widzenia- zrywane są połączenia między aktyną i miozyną (kurczliwymi białkami w mięśniu), a także przerywana jest błona otaczająca włókna mięśniowe. 

Więcej o: