Proste triki na czyszczenie basenu ogrodowego. Pomogą uporać się z glonami i brudem

Czyszczenie basenu większości osób kojarzy się z chlorem. Nie każdy jednak zaopatruje się w tę substancję, zwłaszcza gdy posiada jedynie mały zbiornik ogrodowy. Jeżeli pojawiły się w nim glony i brud, warto wykorzystać te triki. Dzięki nim ponownie będzie czysty.

Basen ogrodowy jest idealnym rozwiązaniem na upalne lato. Bo kto nie lubi zanurzyć się w wodzie gdy temperatury na zewnątrz są zbyt wysokie. Niestety w tego typu zbiornikach wodnych jak i w każdym innym lubi gromadzić się brud, i glony. Wiemy, jak można temu zaradzić bez użycia chloru.

Zobacz wideo Jesteś odwodniony? Zrób sobie domowy izotonik!

Jak czyścić basen ogrodowy mechanicznie?

Jeśli nie chcesz stosować sklepowej chemii do oczyszczania wody, pozostaje Ci zrobienie tego mechanicznie. Aby to zrobić potrzebne będzie specjalne gęste sito, dzięki któremu pozbędziesz się glonów i brudu pływającego wewnątrz. Przyda się także zastosowanie filtra do wody. Możesz wyposażyć się w model sklepowy lub stworzyć go samodzielnie. Na internecie znajduje się wiele instrukcji, mówiących jak można stworzyć go w swoim domu. Jeśli włożysz w tę czynność odrobinę czasu i energii, zielona woda w basenie stanie się dużo czystsza.

Znamy skuteczne triki na czyszczenie basenu ogrodowego

Jeżeli woda w naszym basenie jest jedynie lekko zabrudzona w czyszczeniu jej sprawdzić się soda oczyszczona. Do dużego basenu potrzebne będzie ok. 5 kg sody oczyszczonej dlatego lepiej zakupić ją w dużym pojemniku np. przez internet. Warto jednak wiedzieć, że przy zastosowaniu tej metody woda stanie się czysta, ale na dnie pozostanie osad.

Jak czyścić dno basenu? Użyj specjalnego odkurzacza

Do czyszczenia dna basenu najlepiej sprawdza się specjalny odkurzacz. Istnieją specjalne modele, które możemy zakupić niedrogo przez internet. Niska cena dotyczy jednak jedynie tych używanych ręcznie siłą naszych mięśni. Te automatyczne będą zdecydowanie droższe. Taki sprzęt pomoże nam oczyścić dno także w wyżej wymienionej sytuacji z sodą.

Jeżeli jednak zdecyduje się na wylanie wody i napełnienie zbiornika na nowo ścianki i dno możemy umyć za pomocą klasycznego płynu do mycia naczyń.

Więcej o: