22-letnia pielęgniarka pokazuje swoją "skórę w panterkę". "Każdego dnia ludzie się na mnie gapią"

"Lamparcie cętki", jak sama nazywa swoje znamiona Ashling Armstrong, pojawiły się u 22-latki w wyniku trudnej infekcji gardła. Teraz chętnie pokazuje swoje ciało, aby przekonywać, że wszyscy jesteśmy piękni na swój sposób.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl 

22-latka z niezwykle rzadką chorobą

Ashling Armstrong z Belfastu w Irlandii Północnej zmaga się z nietypową, bardzo rzadką postacią łuszczycy. Wszystko zaczęło się od bólu gardła. Potem pojawiła się łuszczyca. Pierwsze czerwone ślady na klatce piersiowej zauważyła u siebie w styczniu. Myślała, że to trądzik. Gdy po tygodniu znamiona rozprzestrzeniły się na całe ciało, zgłosiła się do lekarza.

Zdiagnozowano u niej łuszczycę Guttate. To rodzaj łuszczycy, która objawia się małymi, czerwonymi i łuskowatymi plamami w kształcie łzy na całym ciele. Dziewczyna była załamana. Ukrywała się. Zasłaniała ciało ubraniami. Gdy łuszczyca pojawiła się na jej twarzy, zrozumiała, że nie może się dłużej ukrywać.

Dziewczyna jest dumna ze swojego wyglądu

Ashling przeszła długą drogę. Od wstydu, akceptacji swojego nowego wyglądu, po chęć chwalenia się i dzielenia swoją historią.

Pielęgniarka udostępnia swoim koncie TikToku wiele filmów. Chce w ten sposób znormalizować łuszczycę i rozpropagować przesłanie: każdy jest piękny na swój sposób.

Każdego dnia ludzie się na mnie gapią. Szczerze, już mnie to nie obchodzi, jestem już poza tym
Jestem z tego bardzo zadowolona i wiem, że pomagam innym ludziom, więc co do cholery, będę nagrywać kolejne filmiki!

- dodała.

Publikuje filmy i dosłownie najlepsza rzecz, jaką zrobiłam w życiu. Czuję się z tym niesamowicie. Moja pewność siebie wzrosła, nawet nie potrafię tego opisać, to niesamowite. Czuję się naprawdę potężna

- podkreśla pielęgniarka.

Więcej o: