Masz taki banknot w portfelu? 10 złotych jest warte ponad 1000, jeśli spełnia określone warunki

Z pozoru zwykły banknot może być wart o wiele więcej. Chodzi o konkretny banknot 10 złotowy, który zawiera unikalny kod. Jeśli jest w twoim posiadaniu, możesz zyskać mnóstwo pieniędzy. Kwoty dochodzą nawet do kilku tysięcy złotych. Podpowiadamy, kto je otrzyma.

Niektóre banknoty, pomimo tego, że płacimy nimi na co dzień, mogą mieć o wiele większą wartość, niż nam się wydaje. Wszystko za sprawą unikalnego kodu, a także innych aspektów, o których przeczytasz poniżej. Do zyskania jest nawet kilka tysięcy złotych, a to niemała kwota.

O wartości banknotu może decydować np. numer, który się na nim znajduje

Najwięksi kolekcjonerzy numizmatów mają wysokie wymagania. Banknoty nie powinny być zniszczone, a także powinny wyróżniać się czymś szczególnym. Pożądaną cechą są numery seryjne. Szczególnie zwracają uwagę np. na banknoty 10 złotowe, które oznaczone są nietypowymi numerami oznaczającymi np. ważne dla świata daty, ale liczą się też litery. Najcenniejsze to te, na których mamy kombinację AA oraz BB, ale cenne są również te o numerze seryjnym YA lub ZA. Prawdziwi pasjonaci są w stanie zapłacić za jeden banknot nawet kilka tysięcy złotych.

DodaDoda pozuje w odważnym topie. Internautka: "jak dla mnie zbyt sztucznie"

Banknoty ze specjalnymi numerami. Te kombinacje cyfr mogą dać duży zysk

Zwykły banknot, który wyciągasz z portfela na ladę, może mieć numer seryjny, który odmieniłby twoje życie. Tylko wtedy, jeśli poznasz kombinacje cyfr, której to szukają kolekcjonerzy. Do najcenniejszych zalicza się numery seryjne: 1234567 i 8765432. Na aukcjach mogą być warte nawet kilkanaście tysięcy. Niewiele więcej, bo kilka tysięcy złotych można otrzymać za numery 1234321, 1134311, 8175718. Tutaj liczy się tzw. rodzaj numeru radarowego. Taki banknot należy zgłosić lub wystawić na licytację.

sposób na zakwasy, jak się pozbyć zakwasówJak pozbyć się zakwasów? Sposób na błyskawiczny powrót do formy

Dlaczego te banknoty są aż tak wartościowe? Tutaj chodzi o pasję

Wartość finansowa dla numizmatyków nie jest aż tak ważna. Liczy się chęć pozyskania tych banknotów, które będą cieszyć oko i wyróżniać się czymś wyjątkowym. Stają się wówczas wyłącznie banknotami kolekcjonerskimi, które z założenia są wydawane w takim celu, nie mają wartości z punktu widzenia numizmatyka, a na rynku rządzą się własnymi prawami. Takie hobby może działać podobnie do internetowych papierów wartościowych, takich jak np. Non-fungible token, znane jako NFT.

Więcej o: