Jak wyczyścić szczotkę do włosów? Genialny trik, dzięki któremu będzie jak nowa

Szczotka do włosów to jedno z akcesoriów, które stosujemy codziennie, nawet kilka razy. Tak samo, jak ze starannością wybieramy odpowiedni rodzaj modelu, tak samo powinniśmy pamiętać o jego czyszczeniu. Niestety nie wszyscy wiedzą, jak to zrobić. Poznaj sposób na to, by twoja szczotka do włosów była jak nowa.

Regularne korzystanie ze szczotki do włosów z czasem prowadzi do gromadzenia się na niej wielu zabrudzeń. Pozbycie się ich wcale nie jest takie proste. Na szczęście istnieją domowe sposoby na rozwiązanie tego problemu.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Dlaczego warto czyścić szczotkę do włosów? O tym trzeba wiedzieć

Codziennie wykonujemy wiele czynności pielęgnacyjnych, takich jak odżywianie, olejowanie i szczotkowanie. Tak jak te czynności weszły ci w nawyk, również regularne czyszczenie akcesoriów do włosów powinno stać się rytuałem. Dzięki temu unikniesz negatywnego wpływu, jaki ma brud i zanieczyszczenia, który zgromadził się na szczotce. Siedlisko bakterii znajdujące się na grzebieniu może być przyczyną wielu chorób i problemów. Zaliczają się do nich: przetłuszczanie się, wypadanie włosów, alergie, grzybica, łupież czy łojotokowe zapalenie skóry.

Skuteczne domowe sposoby: jak wyczyścić szczotkę do włosów?

Istnieje skuteczny sposób na wyczyszczenie szczotki do włosów, który jej nie odkształci i zajmuje kilka minut. Najlepiej robić to raz w tygodniu i skupić się na gromadzącym się brudzie na igiełkach. Potrzebne ci będzie: odrobina wody, mydła oraz szczoteczka do zębów. Postępuj krok po kroku.

  1. Wlej do naczynia ciepłą wodę.
  2. Dodaj do miski kilka kropel mydła i wymieszaj.
  3. Gdy powstanie piana, zanurz w całości szczotkę do włosów.
  4. Zostaw na minutę.
  5. Po wyciągnięciu usuń zanieczyszczenia za pomocą szczoteczki do zębów.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: