Nosisz tę samą bieliznę od lat? Wyrzuć stanik do kosza

Nawet jeśli przestrzegamy zasad higieny, regularnie bierzemy prysznic, wymieniamy garderobę, pierzemy bieliznę, to i tak raz na jakiś czas należy staniki wymienić na nowe. I jest to częściej, niż się spodziewacie.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl  

Jak często wymieniać staniki na nowe?

O higienie osobistej i praniu staników mówi się dużo. Powinniśmy prać je ręcznie co 2-3 dni. Szczególnie ważne jest to w upalne dni. Ale nawet przy przestrzeganiu zasad, co jakiś czas należy wymienić bieliznę na zupełnie nową.

Pamiętajmy, że biustonosz nie jest wyłącznie po to, żeby dobrze w nim wyglądać. O ile podobają nam się finezyjne koronki czy zdobienia, o tyle ważniejsze jest ich działanie prozdrowotne. Dobrze dopasowany stanik podtrzymuje biust i zapewnia jego właściwe ułożenie. Odciąża też kręgosłup i sprawia, że nie odczuwamy bólu.

Kiedy więc pozbyć się stanika? Jest kilka wytycznych, które powinniśmy wziąć pod uwagę. Biustonosz wymień na nowy, gdy:

  • wystają z niego fiszbiny,
  • jest bardzo luźny,
  • jest zdecydowanie za ciasny,
  • zmienia miejsce podczas noszenia;
  • uwiera.
Zobacz wideo Nie lubisz, gdy ramiączka stanika wystają ci spod bluzki? Wystarczy ten jeden trik

Nowy stanik co pół roku

Dobrym zwyczajem jest robienie przeglądu bielizny co sześć miesięcy. Wtedy możemy ocenić stan biustonoszy, stwierdzić, który koniecznie trzeba wymienić, a który może nam jeszcze posłużyć.

Warto przyjąć jednak jakąś cezurę. Jeśli po sześciu miesiącach od zakupy i przy średnio intensywnym użytkowaniu stanika, biustonosz jest jeszcze w porządku, nie uwiera, nie ma wystających fiszbin, nie zrobił się nagle za luźny, możemy ponosić go jeszcze kilka miesięcy. Jednak stanik nie powinien być w naszyj szafie łącznie dłużej niż rok. Po tym czasie pora na nowy zakup.

Więcej o: