Gorąc w aucie? Są sposoby, aby było chłodniej bez włączonej klimatyzacji

Jazda samochodem w upalne dni może być prawdziwym wyzwaniem. Szczególnie dla tych osób, które nie używają klimatyzacji, bo na przykład mają problemy z gardłem. Są jednak sposoby, które pomogą nam ochłodzić wnętrze auta.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl 

Jak schłodzić wnętrze auta bez klimatyzacji? Maty przeciwsłoneczne

Uff, jak gorąco. Znamy to dobrze. Samochód, który stał na parkingu w upalny dzień, jest rozgrzany niczym piekarnik. Gdy słupki termometrów wskazują ponad 30 stopni na powietrzu, w zamkniętym aucie może być nawet 70 stopni. Każdy, kto porusza się autem, dobrze wie, jak trudno wsiąść do tak nagrzanego samochodu.

Dlatego lepiej przygotować się zawczasu i zanim przyjdą afrykańskie upały, wiedzieć, jak schłodzić auto w trudnych chwilach. Na rynku jest mnóstwo produktów, które nam w tym pomogą. Jednym z nich są maty przeciwsłoneczne. To stary, dobry sposób. Maty są jednak obecnie bardzo nowoczesne. Nie tylko stanowią izolację cieplną, lecz także zmniejszają temperaturę we wnętrzu pojazdu.

Warto więc zapoznać się ze sposobami, które pozwolą nam skutecznie schłodzić auto, nawet bez użycia klimatyzacji. Na rynku dostępne są produkty, które mogą nam w tym pomóc. Kierowcy często zaopatrują się w maty przeciwsłoneczne. Oprócz tego, że stanowią izolację cieplną, to dodatkowo zmniejszają też temperaturę w środku auta.

Zobacz wideo Proste triki przyniosą wam ulgę w upały

Gorąc w samochodzie. Pomogą klimatyzatory i wentylatory

W sklepach dostępne są także specjalne wentylatory i klimatyzatory, które można podłączyć do gniazdka zapalniczki. Urządzenie zapewnia cyrkulacje powietrza. Nie są to drogie akcesoria. Kupimy je już za 40-50 złotych w sklepach internetowych.

Pamiętajmy także o kilku drobnych wskazówkach od doświadczonych kierowców, którzy jeździli samochodami także w czasach, gdy te nie miały jeszcze obowiązkowej klimatyzacji w wyposażeniu. Parkujmy w cieniu. To naprawdę dużo daje! Zwracajmy też uwagę na to, jak wędruje cień w ciągu dnia. Może bardziej opłaca się zaparkować na początku w słońcu, bo gdy będziemy wsiadać do auta, będzie tam już cień od kilku dobrych godzin?