Trump obsypywał Ivanę kwiatami i wycinkami prasowymi o... sobie. Małżeństwo zakończyło się skandalem

Ivana Trump i Donald Trump byli małżeństwem przez 15 lat. Wszystko wskazywało na to, że są ze sobą szczęśliwi. Jednak w czasie przerwy świątecznej w Aspen Ivana natknęła się na kochankę męża. Niedługo po tym złożyła pozew o rozwód.

Nie żyje Ivana Trump, pierwsza żona Donalda Trumpa i matka jego trojga dzieci. Miała 73 lata. Informację o śmierci pierwszej żony przekazał Donald Trump. - Jestem bardzo zasmucony informując wszystkich tych, którzy ją kochali, a jest ich wielu, że Ivana Trump zmarła w swoim domu w Nowym Jorku - napisał były prezydent USA. - Była cudowną, piękną i niesamowitą kobietą, która prowadziła wspaniałe i inspirujące życie - zaznaczył. 

Historia miłości Donalda i Ivany

Ivana Trump, wcześniej Ivana Zelnícková, urodziła się w Czechosłowacji. Była absolwentką Wydziału Kultury Fizycznej Uniwersytetu Karola w Pradze. Trenowała jazdę na nartach. W latach 70. ubiegłego wieku przeniosła się do Kanady i związała się z przyjacielem z dzieciństwa. W tamtym czasie szkoliła swój angielski i pracowała jako modelka. Co ciekawe, Ivana miała za sobą nieudane małżeństwo. W 1971 roku poślubiła austriackiego agenta ubezpieczeniowego i narciarza Alfreda Winklmayra. Jednak dwa lata później para się rozwiodła. 

Związek z Georgem Syrovatką także nie przetrwał próby czasu. Ivana w 1976 roku przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, gdzie poznała Donalda Trumpa. Mężczyzna przez jakiś czas musiał walczyć o względy modelki. Wysyłał jej kwiaty oraz wycinki prasowe o... sobie. W ten sposób chciał ją przekonać, że jest kimś wpływowym. Jego starania przyniosły w końcu oczekiwany skutek. 

Zobacz wideo Domowy izotonik krok po kroku

Co ciekawe, nowy wybranek oświadczył się jej zaledwie po sześciu miesiącach znajomości. W 1977 roku odbył się ich wypełniony przepychem ślub, a Ivana i Donald zostali jedną z najbardziej wpływowych par amerykańskiej elity.

Zdrada i głośny rozwód

Para doczekała się trójki dzieci i wszystko wskazywało na to, że są szczęśliwym małżeństwem. Jednak pod koniec 1990 roku pojawiły się plotki, że Donald spotyka się z Marlą Maples. Ivana natknęła się na kochankę męża w czasie przerwy świątecznej w Aspen. W następnym roku złożyła pozew rozwodowy.

Co ciekawe, Ivana zażądała znacznie większej sumy, niż zakładała podpisana przez nią intercyza. Sprawa rozwodowa ciągnęła się przez rok. Kobieta udowodniła w jej trakcie, że ze względu na to, że zarządzała wieloma biznesami założonymi przez męża, należy jej się spora część majątku. W sądzie wywalczyła podobno 20 milionów dolarów, wartą 14 milionów posiadłość w Connecticut, 5 milionów zasiłku mieszkaniowego, 350 tysięcy alimentów rocznie i wiele innych dodatków.

Krótko po rozwodzie Ivana wzięła ślub z biznesemenem Riccardo Mazzucchellim. Jednak związek ten rozpadł się po niecałych dwóch latach. Natomiast w 2008 roku jako 59-latka wyszła za 36-letniego aktora Rossana Rubicondiego.

 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: